Zmień swoje nawyki i przestań palić dzięki tym wskazówkom!

Jako palacz powinieneś wiedzieć, że zwiększasz ryzyko zachorowania na wiele chorób i wpływasz na zdrowie innych wokół siebie.

Powoduje wszystkie rodzaje raka, problemy z oddychaniem, powikłania serca i tętnic, i zasadniczo niszczy każdą komórkę w twoim ciele, a także obniża jakość twojego życia i kosztuje małą fortunę. Osoby, które wdychają dym z drugiej ręki, również są zagrożone. Dlatego tak ważne jest, abyś rzuciła palenie. Możesz znaleźć świetne informacje, jak zacząć rzucać teraz.Zanim rozpoczniesz proces rzucenia nałogu nikotynowego na dobre, poświęć trochę czasu na sporządzenie konkretnego planu działania. Samo myślenie, że w razie potrzeby możesz zebrać siłę woli, to kiepski sposób na podejście do tego bardzo uzależniającego nawyku. Napisz listę rzeczy, które zrobisz zamiast sięgać po papierosa. Może to obejmować spacer, telefon do przyjaciela, przygotowanie koktajlu ze świeżych owoców lub dowolną liczbę rozrywek.Aby osiągnąć swój cel, jakim jest rzucenie palenia, ważne jest, abyś zanotował korzyści płynące z rzucenia palenia. Niektóre przykłady obejmują dłuższe życie, wspaniałe samopoczucie, lepszy zapach, oszczędzanie pieniędzy itp. Wyeliminowanie palenia ze swojego życia przynosi wiele korzyści. Zapisanie ich może pomóc w utrzymaniu motywacji do odniesienia sukcesu.Kiedy po raz pierwszy próbujesz rzucić palenie, staraj się unikać miejsc, które kojarzą ci się z paleniem. Może to oznaczać trzymanie się z dala od ulubionego baru lub miejsca dla palących w pracy. Trzymanie się z dala od tych miejsc oznacza również trzymanie się z dala od pokus, co może być bardzo ważne, gdy po raz pierwszy próbujesz rzucić palenie.Kiedy zobowiążesz się do rzucenia palenia, dokładnie posprzątaj swój dom, samochód i inne przestrzenie osobiste i efekty. Zapach dymu sprawi, że będziesz chciał palić. Podobnie Twój zmysł węchu poprawi się, im dłużej nie będziesz palić, a sprzątanie pozwoli Ci docenić, jak nieprzyjemnie pachniał dym.Nie rzucaj palenia zimnego indyka. Zmień swoje nawyki i przestań palić dzięki tym wskazówkom!

Dziewiętnastu z dwudziestu zimnych indyków rzuca się ponownie i znowu pali.

Jeśli zamierzasz rzucić palenie, miej coś, co ci pomoże. Wskocz do tego uzbrojony we wszystko, co możesz, od grupy wsparcia po lek na receptę. Twoja siła woli może uwolnić cię od papierosów na kilka dni, ale nie na całe życie.Nie poddawaj się. Nawroty są bardzo powszechne. Wielu palaczy musi kilka razy próbować, zanim uda im się odłożyć papierosy. Zobacz, jakie okoliczności i emocje prowadzą do nawrotu. Gdy zdecydujesz, że jesteś gotowy, aby spróbować ponownie, ustal datę zakończenia w najbliższej przyszłości.Rozważ każdą terapię, która może zastąpić nikotynę. Samo palenie jest trochę obrzydliwe i łatwe do rzucenia, ale odstawienie nikotyny zwykle jest gwoździem do trumny, gdy próbujesz rzucić palenie. Zrób wszystko, co możesz, aby poradzić sobie z odstawieniem leków, od recept po alternatywne rozwiązania, takie jak plaster, guma do ssania, a nawet pastylki do ssania na gardło.Zarządzanie stresem mistrza. Oprócz odstawienia nikotyny i prostego nałogu, głównym powodem, dla którego możesz ponownie zacząć palić, jest stres. Jeśli nie możesz uniknąć całego stresu w ciągu pierwszych kilku tygodni po rzuceniu palenia, zrób wszystko, aby poradzić sobie ze stresem w inny sposób niż wypalanie papierosa. Zrób masaż lub spróbuj zajęć jogi. Znajdź coś nowego i zdrowego, aby zastąpić to, z czego rezygnujesz.Ogólnie rzecz biorąc, palenie jest bardzo niezdrowe, a także może być niebezpieczne dla osób wokół ciebie, na które wystawiasz dym. Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia, takich jak rak płuc, zawał serca i rozedma płuc. Ponadto bierne palenie jest poważne i może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia Twoich bliskich. Z powodzeniem rzucisz palenie, gdy zaczniesz korzystać z informacji zawartych w tym artykule.