Co warto wiedzieć o elektronarzędziach akumulatorowych?

Na polskim oraz międzynarodowym rynku narzędzi, dostępnych jest wiele produktów i akcesoriów charakteryzujących się zróżnicowanymi cechami.

Do tego grona można zaliczyć między innymi elektronarzędzia akumulatorowe. Są to niewielkie oraz lekkie maszyny, które wykorzystują zasilanie elektryczne w postaci prądu stałego, którego napięcie mieści się w granicach 3,6 do 72 V. Jest ono dostarczane przez akumulatory litowo-jonowe. Wielu użytkowników ceni je ze względu na możliwość wykonywania różnych prac w miejscach, w których nie ma dostępu do standardowego zasilania sieciowego albo jest on utrudniony.

Co warto wiedzieć o elektronarzędziach akumulatorowych?

Elektronarzędzia akumulatorowe – podstawowe informacje

W akumulatorowych elektronarzędziach stosowane są silniki komutatorowe prądu stałego albo silniki nieposiadające szczotek, które są wyposażone w dobrze rozbudowane sterowanie elektroniczne. Pod względem konstrukcji przypominają narzędzia zasilane przez przewody elektryczne, ale zostały odpowiednio zmodyfikowane. Podstawowe podzespoły takich urządzeń to obudowa i rękojeść albo uchwyt i gniazdo akumulatora. Oprócz tego w urządzeniach tych wykorzystywane są przekładnie mechaniczne umożliwiające redukcję lub zmianę ruchu. Stosuje się też uchwyty narzędziowe potrzebne do montowania akcesoriów.

Ze względu na właściwości oraz typ zastosowania, elektronarzędzia dzielą się na amatorskie oraz profesjonalne, czyli takie, których można używać do różnych prac domowych oraz takie, które są wykorzystywane do bardziej skomplikowanych zadań naprawczych, przemysłowych, produkcyjnych, budowlanych, itp. Aktualnie narzędzia akumulatorowe w znacznym stopniu zastępują urządzenia przewodowe. Do grona najpopularniejszych urządzeń tego typu można zaliczyć wiertarki, wkrętarki, pilarki szlifierki, itp.

Dobrą informacją jest fakt, że elektronarzędzia akumulatorowe znajdują się w ofertach wielu sprzedawców prowadzących działalność w różnych zakątkach kraju. Oprócz tego można je sprawnie i wygodnie kupować za pośrednictwem Internetu, na przykład w sklepach, takich jak https://merxu.com/pl/c/elektronarzedzia-akumulatorowe-8dae14ae3854461ca5da97b1a05ab479/.