Szukasz dobrych porad dotyczących astmy? Twoje wyszukiwanie się skończyło!

Czy jesteś jedną z milionów osób cierpiących na astmę układu oddechowego? Czy czujesz, że Twój stan powstrzymuje Cię od życia tak, jak chcesz, lub zobaczenia pełnego potencjału swojego życia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy możesz zrobić coś, aby skuteczniej radzić sobie ze swoim stanem!Poznaj swoje wyzwalacze i dobrze je poznaj.

Większość rodzajów astmy ma określone wyzwalacze, które prowadzą do ostrych ataków astmy. Znając wyzwalacze, możesz ograniczyć narażenie na nie lub podjąć działania, aby przeciwdziałać ich obecności przed wyjazdem. Zapobieganie atakom jest czasami tak proste, jak wiedza o tym, co je wywoła.Pomyśl o zaszczepieniu się na grypę. Jeśli regularnie chorujesz na astmę, twoje płuca są bardziej narażone na zakażenie. Szczepionka przeciw grypie powinna chronić płuca przed typowymi infekcjami. Jeśli masz dziecko z astmą, zdecydowanie powinieneś zaszczepić je na grypę, aby zapobiec rozwinięciu się poważnych infekcji płuc.Kup osuszacz, jeśli cierpisz na sezonowe alergie. Suche środowiska są znacznie lepsze dla astmatyków niż obszary o wysokiej wilgotności. Zastosowanie osuszacza stworzy najlepszy dom dla twoich problemów z astmą. Pomoże to również całej rodzinie, ponieważ dom będzie przyjemniejszy do zamieszkania.Jeśli lubisz korzystać z waporyzatora lub nawilżacza, przed każdym użyciem upewnij się, że jest czysty. Tego typu maszyny mogą gromadzić dużo kurzu i wapnia, których nie chcesz dostawać do powietrza, którym oddychasz. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Musisz oddychać jak najczystszym powietrzem przez cały czas.Jeśli masz astmę i nie masz innego wyjścia, jak żyć w zimnym otoczeniu, staraj się nie spędzać zbyt dużo na zewnątrz, gdy jest zimno.

Przeziębienie pogorszy objawy astmy lub wywoła ataki. Spędź jak najwięcej czasu w gorącym otoczeniu, a kiedy musisz wyjść na zewnątrz, załóż szalik.Jeśli nie rozumiesz wczesnych objawów astmy, poszukaj częstszych objawów, które nasilają się, takich jak: kaszel, świszczący oddech i ucisk lub ból w klatce piersiowej. Jeśli objawy nie dają ci spać w nocy lub cię budzą, natychmiast skontaktuj się z alergologiem.Astmę wywołują określone czynniki wyzwalające, dlatego najłatwiejszym sposobem uniknięcia bolesnych ataków jest unikanie ich. Tymi wyzwalaczami mogą być wszystko, od pyłków po sierść zwierząt domowych, dlatego ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w ustaleniu przyczyny. Jeśli nie masz takiej możliwości, prowadź dziennik astmy, wypisując swoje czynności przed atakiem, aby pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwej przyczyny.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie astmę, chcesz mieć pewność, że lekarz przepisze Ci inhalator ratunkowy. Będziesz chciał zabrać ze sobą ten ratowniczy inhalator, gdziekolwiek jesteś. Powód tego jest bardzo prosty: po prostu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz miał atak astmy.Unikaj wnoszenia roślin do domu. Niestety obejmuje to ozdobne bukiety i podobne prezenty. Pyłki i zapachy wytwarzane przez te rośliny mogą wywoływać objawy astmy lub alergie środowiskowe, które towarzyszą astmie u wielu chorych. Jeśli ktoś przyniesie kwiaty do twojego domu, podziękuj mu grzecznie, ale usuń kwiaty przy pierwszych oznakach objawów.Mam nadzieję, że ten artykuł pokazał ci coś, czego nie wiedziałeś o astmie, co pomoże ci poprawić jakość życia. To, że masz astmę, nie oznacza, że ??nie możesz robić tego, co chcesz! Zastosuj porady z tego artykułu już teraz i żyj lepiej.