Jakie metody depilacji usuwają włoski na dłużej

Istnieje wiele różnych metod usuwania zbędnego owłosienia, od tymczasowego efektu, poprzez trwałą redukcję owłosienia, po całkowicie trwałe rezultaty nie wymagające depilowania obszaru przez nawet kilka lat.

Te metody usuwania włosów znacznie różnią się mechanizmem, używanym sprzętem, zaletami i wadami, a także poniesionymi kosztami. Od maszynek do golenia, po woskowanie, czy depilację laserową, zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia. Golenie jednorazowymi maszynkami ręcznymi czy elektrycznymi golarkami to najczęściej stosowana metoda usuwania włosów. Maszynki do golenia służą do ścinania włosów tuż przy naskórku lub nad nim. Koszty golenia są minimalne i obejmują maszynki do golenia, wkłady z ostrzami i krem lub piankę do golenia. Chociaż jest to metoda tania, szybka i łatwa do przeprowadzenia, jest również najmniej trwała, a włoski mogą odrastać jeszcze tego samego dnia. Jednak dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na bardziej trwały zabieg usuwania owłosienia, maszynki do golenia są najłatwiej dostępną opcją i nie są tak brudzące i niewygodne w stosowaniu, jak chemiczne kremy do depilacji. Jakie metody depilacji usuwają włoski na dłużej

Kremy do depilacji zawierają substancje chemiczne, które rozpuszczają włosy tuż pod naskórkiem.

Ponieważ działają na włosy bliżej nasady skóry niż golenie, efekty mogą utrzymywać się kilka dni dłużej. Kremy do depilacji mogą być również lepszym wyborem w przypadku obszarów o grubszych włosach, takich jak pachy lub okolice bikini. Niestety kremy do depilacji mogą nieładnie pachnieć i podrażniać skórę. Innymi metodami na pozbycie się uporczywego owłosienia na ciele jest wosk lub pasta cukrowa do depilacji, które wyrywają włoski razem z cebulką, powodując, że odrastają one dłużej. Zazwyczaj po takich zabiegach skóra jest idealnie gładka nawet przez kilka tygodni, jednak są one bolesne. Możemy zdecydować się na bezbolesną i skuteczną depilację laserową, dostępna jest ona na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/. Podczas depilacji laserowej używa się światła lesera do niszczenia włosków u ich nasady oraz mieszków włosowych, z których one wyrastają. Laser jest ustawiony na uszkodzenie komórek pigmentowych, dlatego nie jest skuteczny w przypadku jasnych lub siwych włosów.