Zdobycie ciała, które chcesz, jest łatwe

Podczas gdy większość ludzi myśli o budowaniu mięśni jako kulturystykę, jeśli robisz to dla zdrowia, nie musisz kończyć się masywnie i wybrzuszać mięśniami. Proste, skuteczne budowanie mięśni sprawi, że będziesz wyglądał stosunkowo lekko, ale dzięki technikom w tym artykule nadal będziesz czerpał korzyści zdrowotne z ciężkiej pracy.

Ważne jest spożywanie pokarmów i posiłków z węglowodanami po treningu i dniach odpoczynku. Pomoże to w szybszej odbudowie i rozwoju mięśni. Powodem tego jest to, że spożywanie węglowodanów powoduje wytwarzanie insuliny w organizmie, co z kolei spowalnia tempo, z jakim organizm rozkłada białka. Pomoże w tym nawet coś tak prostego jak banan lub kanapka z masłem orzechowym.

Zaspokój, jeśli chcesz zbudować mięśnie. W przeciwieństwie do tego, co myślisz, spanie to idealny czas, aby mięśnie zaczęły się naprawiać i zaczęły zwiększać masę mięśniową. Jeśli nie uzyskasz odpowiedniego snu i odpoczynku, możesz nie tylko zranić siebie, ale także zrujnować szkolenie, które już ukończyłeś.

Processed with VSCOcam with c1 preset

Nabrać trochę muzyki. Badania wykazały, że słuchanie ulubionej muzyki podczas podnoszenia może pomóc w przeprowadzeniu większej liczby powtórzeń niż słuchanie jakiejkolwiek muzyki lub słuchanie muzyki, którą lubisz. Ponadto posiadanie słuchawek może pomóc odciągnąć cię od rozmowy z innymi, co odłoży Twój trening.

Spróbuj zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń. Ludzie, którzy zazwyczaj ćwiczą ćwiczenia z przyzwyczajenia. Jednak ważne jest, aby zmienić ćwiczenia w celu promowania dodatkowego wzrostu mięśni. Spróbuj odwrócić kolejność typowych rutynowych czynności. Pozwala to na zwiększenie ciężaru ćwiczeń, które zwykle trwają, co może zwiększyć wzrost tych mięśni.

Kiedy planujesz zbudować mięśnie pewnego dnia, zjedz dobrze. Na godzinę przed treningiem weź więcej kalorii. Nie oznacza to, że powinniście przejadać się w dni treningowe, ale powinniście jeść więcej niż w dni, kiedy nie ma was na siłowni.

Pamiętaj, że nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby użyć skali, aby określić swoje postępy, gdy próbujesz budować mięśnie. Jeśli zauważysz, że twoja skala powiększa się, pamiętaj, że możesz tracić tłuszcz, jednocześnie zyskując mięśnie. Ponieważ mięsień waży więcej niż tłuszcz, jest to znajome miejsce dla wielu osób, które starają się wykonywać obie czynności w tym samym czasie. Zmierz wyniki za pomocą tego, co widzisz w lustrze, a nie tego, co widzisz na skali.

Pozwól sobie zjeść trochę lodów. Badania wykazały, że zjedzenie jednej miski dowolnego rodzaju lodów, które lubisz dwie godziny po treningu, przynosi pewne korzyści. Spowoduje to wzrost insuliny w organizmie lepiej niż wiele innych produktów spożywczych, a także będzie smakować dobrze!

Zmierz tłuszcz, a nie masę ciała. Nie zniechęcaj się, jeśli próbujesz zbudować mięśnie i nie widzisz zmiany w swojej wadze. Możesz stracić tłuszcz, podczas gdy ty zyskujesz mięśnie, powodując ciężar, który się nie zmienia. Lepszym wskaźnikiem jest pomiar tkanki tłuszczowej. Jeśli twoja waga trzyma się stabilnie (lub nawet narasta) podczas gdy twój poziom tłuszczu spada – zyskujesz mięśnie.

Wszyscy chcieliby być zdrowsi i wyglądać wspaniale, a to, czego się nauczyliście, powinno pomóc w rozpoczęciu realizacji celów. Będziesz mógł świetnie wyglądać, mieć poczucie własnej wartości i czerpać korzyści zdrowotne, które towarzyszą budowaniu ciała w bezpieczny i skuteczny sposób. Ciesz się swoim nowym życiem i ciałem!