Jak ułożyć podłogę drewnianą?

Spośród wielu materiałów używanych na na podłogi możemy wyodrębnić między innymi panele podłogowe, deski drewniane czy parkiety.

Wiele osób wybiera drewniane parkiety. są one wyjątkowo eleganckie, pasują do większości pomieszczeń, dzięki dużej palecie drewna i odcieni każdy znajdzie coś co będzie pasowało do jego domu czy mieszkania. Parkiety najczęściej układane są w pokojach i salonach, rzadziej w kuchniach, czy przedpokojach ze względów praktycznych. W przedpokoju, gdzie możemy wejść w mokrych butach lepiej mogą sprawdzić się płytki, podobnie jak w kuchni. W ostnicach latach duża popularność zyskała deska barlinecka wypierając nieco parkiety, jednak warto zauważyć że jest nieco droższa. Parkiety, deski i wszystkie rodzaje materiałów drewnianych, układane są na podłogę specjalnie przygotowaną do tego celu. Przed ułożeniem posadzkę można odkurzyć, aby pozbyć się pyły. Można do tego celu wykorzystać odkurzacze przemysłowe, z pojemnymi workami. Następnie posadzka jest wyrównywana, dzięki temu zostanie zużyta mniejsza ilość kleju, co pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Oczywiście parkiet musi mieć odpowiednią wilgotność, można umówić się ze sprzedawcą aby przechował go w magazynie, do czasu przygotowania podłoża.

Oczywiście można go przywieźć wcześniej, jednak nie powinien być on zbyt długo przechowywany w miejscu do tego nie przeznaczonym, które będzie przykładowo zbyt wilgotne, lub wystawione na działanie promieni słonecznych.

Po ułożeniu parkiety bardzo ważne będzie jego wyrównanie, czyli cyklinowanie. Poszczególne części mogą przykładowo bardziej wystawać, lub posiadać pewne niedoskonałości. Za pomocą specjalnego urządzenia można wszystko wyrównać, oczywiście powinien to wykonać doświadczony specjalista. Takie usługi jak cyklinowanie parkietu i podłóg bezpyłowe, układanie – Gdynia cyklinowanie Gdynia znajdziemy bez problemu za pomocą internetu, wiele firm czy też fachowców ogłasza się w różnych miejscach. Po cyklinowaniu może dotrzeć całość papierem ściernym i polakierować, po lakierowaniu można powtórzyć tą czynność i dodać kolejną warstwę lakieru, aż do otrzymania pożądanej powierzchni.