Chrapanie może być czymś więcej niż tylko uciążliwą dolegliwością

Istnieją różne przyczyny chrapania, a jedną z najczęstszych jest przekrwienie błony śluzowej nosa, szczególnie w przypadku przeziębienia lub alergii.

Czy to katar sienny, czy alergiczny nieżyt nosa, alergeny środowiskowe mogą utrudniać oddychanie, szczególnie podczas snu. W tej sytuacji zastosowanie leków zmniejszających przekrwienie śluzówek nosowych może być pomocne w leczeniu zatorów i łagodzeniu chrapania. Jeśli oddychasz przez nos w nocy, tak jak większość ludzi, może być bardziej prawdopodobne, że będziesz chrapał, jeśli ta droga oddechowa zostanie zablokowana z powodu choroby lub alergii. Katar może zakłócać prawidłowe oddychanie i sen. Istnieją inne czynniki, które mogą blokować nos i prowadzić do chrapania, takie jak zniekształcona przegroda nosa. Zmniejszony przepływ powietrza przez nos może powodować wibracje w podniebieniu miękkim, języczku i podstawie języka. Ten turbulentny przepływ powietrza powoduje odgłosy chrapania, gdy wibrują te tkanki. Ponadto, jeśli drogi oddechowe całkowicie zapadną się we śnie, może wystąpić bezdech senny. Poczytaj o sposobach walki z chrapaniem na stronie http://sposobynachrapanie.pl.

Jest to bardziej prawdopodobne, gdy drogi oddechowe są ograniczone z powodu nadwagi lub otyłości, gdy alkohol lub leki działają rozluźniająco na mięśnie, lub gdy ktoś śpi na plecach.

Aby złagodzić objawy chrapania możesz skorzystać z tymczasowych środków zaradczych, w tym stosowania aerozoli lub płukań soli fizjologicznej, zakładania plastrów i klipsów na nos, noszenia masek i pasów ułatwiających oddychanie, a nawet zażywania ziołowych suplementów diety obkurczających śluzówkę. Niektórzy mogą uznać za przydatne stosowanie pasków podczas snu, aby otworzyć nos i poprawić przepływ powietrza. Jeśli masz przewlekłe przekrwienie błony śluzowej nosa i katar, możesz skorzystać z leków na receptę, które mogą rozwiązać problemy z zatkanym nosem i chrapaniem. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, co może być dla Ciebie najlepsze. Może się okazać, że chrapanie po lekach na alergię zmniejsza się, a to może sprawić, że ty i twój partner śpicie lepiej i dłużej bez wybudzania. Źródłem informacji jest strona https://urodaizdrowie.pl/leki-na-chrapanie-bez-recepty.