Zalety technologii bezkluczykowych w samochodach

Wraz z postępem technologicznym nasze życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze, ale czasami też narażamy się na ryzyko.

Mając to na uwadze, należy zastanowić się, czy wybór technologii samochodów bezkluczykowych jest warty ryzyka. Samochody są coraz częściej produkowane z bezkluczykowymi systemami otwierania i blokowania drzwi, ale w ostatnich latach niepokojąco rośnie liczba ich kradzieży. W systemie bezkluczykowym zamiast tradycyjnego kluczyka otrzymasz specjalny brelok zawierający unikalny chip identyfikacyjny, który nasłuchuje sygnałów radiowych emitowanych przez Twój samochód. Po naciśnięciu przycisku na drzwiach lub użyciu klamki, samochód wyśle sygnał radiowy. Jeśli breloczek jest dostatecznie blisko, zareaguje na sygnał samochodu, informując go o konieczności odblokowania drzwi. Proces działa w podobny sposób w przypadku systemów zapłonowych z przyciskami, samochód uruchomi się tylko wtedy, gdy w zasięgu sygnału zostanie wykryty pilot. Niektóre modele samochodów poszły jeszcze dalej, dodając czujniki do tylnego zderzaka, które umożliwiają automatyczne otwieranie bagażnika, machając pod nim stopą.

Niezależnie od tego, czy masz ręce zajęte torbami z zakupami, niesiesz śpiące dziecko, czy nie pamiętasz, do której kieszeni włożyłeś kluczyki do samochodu, możliwość wsiadania do samochodu bez klucza może uratować życie.

Tak długo, jak masz przy sobie brelok i jesteś w zasięgu swojego samochodu, dostęp do drzwi i bagażnika można uzyskać za dotknięciem przycisku lub machnięciem stopy. Chociaż nowoczesne systemy otwierania drzwi bez klucza mogą być wygodne, narażają nasze samochody na kradzież z dowolnego miejsca, dlatego warto zdecydować się na zabezpieczenie przed kradzieżą. W pewnym momencie każdemu właścicielowi samochodu może zdarzyć się odejście od swojego samochodu i brak pewności, czy rzeczywiście go zamknął. Dzięki technologii bezkluczykowej nie musisz się tym martwić, ponieważ samochód zablokuje się automatycznie, gdy pilot znajdzie się poza jego zasięgiem. Ta przydatna funkcja eliminuje możliwość przypadkowego pozostawienia odblokowanego samochodu bez nadzoru.