Dezynfekowanie pomieszczeń to skuteczna walka z wirusami i bakteriami

Uważa się, że dezynfekcja jest głównym mechanizmem niszczenia organizmów chorobotwórczych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Ważne jest, aby powierzchnie były odpowiednio oczyszczone przed dezynfekcją, aby każdy środek dezynfekujący był skuteczny.
Dezynfekcja to każdy proces chemiczny lub fizyczny, który niszczy większość rodzajów mikroorganizmów chorobotwórczych, ale zwykle pozwala przetrwać przetrwalnikom bakterii.

Dezynfekowanie pomieszczeń to skuteczna walka z wirusami i bakteriami

Zamgławianie dezynfekuje nawet trudno dostępne miejsca

Czyszczenie i dezynfekcja pod koniec produkcji jest selektywne w stosunku do powierzchni mających kontakt z żywnością i może prowadzić do potencjalnego przetrwania mikroorganizmów w szerszym środowisku. Dezynfekcja całego pomieszczenia poprzez ozonowanie i zamgławianie chemiczne umożliwia dokładną dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, które można pominąć podczas stosowania środków czyszczących i odkażających. Dodatkowo oczyścimy za pomocą zamgławiania powietrze, więc będzie ono wolne nie tylko od zarazków, ale również brzydkich zapachów.

Podczas produkcji, pracy czy przebywania w domu lub w innych miejscach możemy być narażeni na mikrobiologiczne zanieczyszczenie krzyżowe z powierzchni i powietrza, co może prowadzić do problemów z bezpieczeństwem. Tradycyjne podejście do kontroli takich zanieczyszczeń polegało na wdrożeniu programów czyszczenia i dezynfekcji. To ukierunkowane podejście może być wystarczające do utrzymania codziennej kontroli skażenia, ale niekoniecznie eliminuje wszystkie mikroorganizmy środowiskowe, a w niektórych przypadkach mogą one utrzymywać się w fabrykach, sklepach, domu czy biurze przez kilka lat. Regularne stosowanie nowoczesnych technik dezynfekcji, które mogą odkażać cały obszar, zmniejszy liczbę wirusów chorobotwórczych. Zamgławianie może również zapewniać dezynfekcję powietrza na zastosowanym obszarze.

Jeśli jesteś zainteresowany dezynfekcją swoich pomieszczeń, na stronie vermin.com.pl/dezynfekcja/ możesz skontaktować się z firmą, która oferuje zamgławianie oraz ozonowanie domów, basenów, magazynów, szpitali czy hal produkcyjnych.