Sex on the beach doskonały drink na letnie wieczory

W barach możemy zamówić bardzo wiele różnego rodzaju koktajli. W zależności od naszych upodobań można dobrać takie składniki, jakie najbardziej będą nam smakowały.

Zazwyczaj osoby lubiące koktajle, mają swoje ulubione, które lubią pić. Wszystkie popularne drinki z pewnością barmani będą potrafili przyrządzić najbardziej znane koktajle. Trzeba również wiedzieć jak odpowiednio podać dany koktajl, trzeba bowiem będzie dobrać odpowiednią szklankę, jak również inne dodatki, w postaci owoców. Z pewnością również wiele osób ma swoje własne gusta, co do zawartości alkoholu w koktajlu. Jedni będą lubili koktajle nieco mocniejsze, natomiast inni wolą lżejsze rodzaje koktajli. Oczywiście koktajle częściej będą wybierały kobiety, niż mężczyźni. Panowie, z pewnością wola piwo, oraz inne mocniejsze trunki. Wiele koktajli, może opierać się na mocniejszych alkoholach, takich jak przykładowo wódka. Do niej dodać należy odpowiednią ilość soku, który rozcieńczy nieco koktajl. W zależności od tego co będziemy chcieli uzyskać możemy odpowiednio wymieszać składniki. Jednym z najbardziej znanych drinków jest sex on the beach, barmani na całym świcie znają jego skład. Mówi się, że nazwa pochodzi od żartu.

Legenda głosi, że w 1987 roku na Florydzie podczas przerwy letniej młody barman wymieszał miksturę brzoskwiniowego sznapsa, wódki, soku z limonki i koktajlu grenadyny. Zaczął sprzedawać go, aby wygrać lokalny konkurs barmański. Zapytany o to, jak się nazywał napój, natychmiast wymyślił nazwę sex on the beach, ponieważ pomyślał, że dwa główne powody, dla których ludzie uciekają na Florydę podczas przerwy letniej, to plaże i seks, stąd nazwa według legendy wzięła się nazwa. Najlepsi barmani mają swoje tajne przepisy na przygotowanie tego drinka. Mówi się że liczy się każdy aspekt, od odpowiedniego zmrożenia składników, poprzez sposób wlewania i mieszania. Dlatego iż mimo przepis jest bardzo podobny możemy spotkać się z różnymi smakami i odmianami.