Zagramy?

Spędzanie wolnego czasu z rodziną ma różne oblicza, ale każdorazowo powinno być nastawione na dobre wykorzystanie wspólnych chwil w jak najpełniejszy sposób. Praca zawodowa, zajęcia domowe, czy chociażby konieczny sen, nie pozostawiają zbyt wiele wolnej przestrzeni dla najbliższych. Ciekawą formą budowania więzi familijnych, mogą być różnego rodzaju gry rodzinne, zaaranżowane przez dorosłych lub dzieci przy pomocy dostępnych na rynku różnego rodzaju produktów, takich jak: gry karciane, gry planszowe czy inne gry towarzyskie. W dobie wszechobecnych komputerów i smartfonów spotkanie przy wspólnym stole albo na dywanie w dużym pokoju da nam niesamowitą frajdę i odpoczynek od problemów dnia codziennego. Podczas tego typu aktywności, jak chociażby gry edukacyjne, czy gry strategiczne wytwarzają się zdolności oraz zależności, które trudno by było wytworzyć w inny sposób.

  1. Zabawa i nauka w jednym
  2. Dobra rozrywka dla wszystkich

Zabawa i nauka w jednym

Gry dla dzieci są szeroko dostępne zarówno poprzez sieć, jak i w sklepach stacjonarnych. Dobrze dobrane, zwłaszcza pod kątem wieku oraz umiejętności latorośli, będą wspaniałym wypełnieniem wolnego czasu, zwłaszcza, gdy pogoda na zewnątrz niekoniecznie sprzyja innego rodzaju aktywnościom. Gry takie kształtują umiejętność współpracy, przewidywania konsekwencji określonych posunięć na planszy, czy użycia tej a nie innej karty, np. podczas gry w tysiąca albo rozgrywki karcianej RPG. Gry logiczne, jak sama nazwa wskazuje będą pomocne podczas nauki logicznego myślenia – cechy, która zawsze i wszędzie jest w cenie – czy to w pracy, czy w trakcie sobotniej rozmowy z przyjacielem. Uczą one także wyciągania prawidłowych wniosków i formułowania logicznych tez. Czas im poświęcony na pewno będzie czasem dobrze wykorzystanym, a więzi rodzinne, czy szerzej – międzyludzkie, ulegną zacieśnieniu. Przy dobrej pogodzie warto namówić dzieci lub przyjaciół na różnego rodzaju gry zręcznościowe, które to aktywności można uprawiać z dobrym skutkiem w parku, na plaży, czy leśnej polanie. Aktywność na świeżym powietrzu pozwoli nam poprawić kondycję i będzie najlepszą inwestycją w bezcenną rzecz, jaką jest nasze zdrowie.

Dobra rozrywka dla wszystkich

Wszelkiego rodzaju gry bardzo dobrze sprawdzają się na gruncie towarzyskim. Niekoniecznie musimy zaraz inwestować w planszówki, czy rozbudowane gry karciane. W każdym większym mieście znajdziemy kawiarnie, puby, świetlice społeczne, czy domy kultury, w których za darmo, bądź za symboliczną opłatą będziemy mogli zagrać w dowolną grę zdjętą z pubowej lub świetlicowej półki. Taki sposób spędzania wolnego czasu ma coraz więcej fanów i fanek. Organizowane są nawet specjalne turnieje, często z nagrodami albo dni pojedynków w danej rozgrywce. Kieliszek wina lub dobre piwo w pubie dla graczy mogą być dodatkową atrakcją podczas ulubionej rozgrywki rozgrywki na planszy czy barowego quizu. Tylko od nas zależy, w co wkrótce zagramy. Dobrej zabawy!