Kiedy warto sprzedać samochód w skupie?

Sprzedaż samochodu dla wielu osób wydaje się bardzo trudnym i żmudnym procesem. Rzeczywistość niestety jest okrutna i czasami ciężko jest pozbyć się dotychczasowego pojazdu. Większość osób proces sprzedaży rozpoczyna od wstawienia ogłoszenia na popularne portale do tego przeznaczone i później miesiącami czeka na potencjalnych klientów. Samo odbieranie telefonów i przyjmowanie klientów w celu pokazania im auta na sprzedaż jest męczące i nigdy nie daje gwarancji, że dana osoba będzie autentycznie zainteresowana kupnem samochodu.

Jeżeli potrzebujesz zastrzyku gotówki i chcesz ekspresowo sprzedać samochód to najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do skupu. Warto na wstępnie zaznaczyć odrębność skupu samochodu od komisu samochodowego. W komisie samochodowym płacimy właścicielowi za możliwość postawienia pojazdu na sprzedaż, aby zainteresowani mogli go obejrzeć. Skup samochodów to coś zdecydowanie prostszego! Po kontakcie z właścicielem skupu samochód zostaje wyceniony i pracownicy sami po niego przyjeżdżają. Gotówkę otrzymujemy od ręki i nie musimy martwić się o wszelkie formalności.

Jak wybrać najlepszy skup samochodów?

W Polsce można znaleźć wiele różnych skupów samochodów. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać najlepszy! Dobry skup pojazdów charakteryzuje się przede wszystkim możliwością odbioru samochodu od klienta i ekspresowością całej transakcji. Dobrze jest wybrać miejsce, w którym pracuje ekspert od rzeczoznawstwa i będzie mógł obiektywnie wycenić wartość sprzedawanego pojazdu.

Jednym z najbardziej polecanych miejsc w województwie mazowieckim jest skup samochodów w Warszawie, który ma na swoim koncie wiele udanych transakcji i zadowolonych klientów. Skup samochodów w Warszawie kupuje wszystkie rodzaje aut – dostawcze, ciężarowe, osobowe, poleasingowe, powypadkowe, przeznaczone do kasacji, specjalne, zabytkowe, nietypowe etc. Klient ma gwarancję, że nie otrzyma odmowy i szybko otrzyma zastrzyk gotówki.

Dlaczego warto sprzedać samochód w skupie pojazdów?

Sprzedaż samochodu w skupie pojazdów to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i efektownie pozbyć się swojego auta. Istnieje wiele przesłanek ku temu, aby zdecydować się na sprzedaż w skupie.

Przede wszystkim korzystne jest to, że właściciel skupu wystawia wszystkie potrzebne dokumenty do transakcji. Właściwie po stronie sprzedającego leży tylko to, aby skontaktować się ze skupem i podać szczegóły dotyczące samochodu. Sam kontakt może odbyć się dwiema drogami – telefoniczną lub poprzez wypełnienie i wysłanie formularza, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Warto dodać także, że sprzedając samochód na własną rękę jesteśmy zobowiązani do dopełnienia formalności takich jak umowa kupna-sprzedaży, przekazanie dowodu rejestracyjnego, zrobienie przeglądu itp. W skupie nie odpowiadamy za nic, czekamy tylko na gotówkę.

Procedura sprzedaży pojazdu w skupie – krok po kroku

  • wybór odpowiadającego skupu, który działa na naszym terenie,
  • wypełnienie formularza lub skontaktowanie się z właścicielem,
  • wycena rzeczoznawcy (zawsze może zostać przez nas podważona),
  • przyjazd właściciela,
  • spisanie umowy, dopełnienie formalności,
  • otrzymanie gotówki,
  • pozbycie się pojazdu.

Proces sprzedaży samochodu w skupie jest bardzo prosty i wygodny. Zdecydowanie warto się na niego zdecydować jeśli zależy nam na czasie i dopięciu formalności na ostatni guzik.

źródło zdjęć: freepik.com