W jaki sposób sprzedawać na platformie Amazon?

Platforma sprzedażowa Amazon staje się coraz bardziej popularna pośród polskich klientów, udostępnienie programu Prime pozwala na uzyskanie darmowych przesyłek, dodatkowo otrzymamy dostęp do kanału filmowego Amazon Prime.

Oczywiście Amazon jest platformą międzynarodową, istnieje w wielu krajach, możemy kupować towary przykładowo w Niemczech, we Francji czy też Wielkiej Brytanii. Podobnie osoby z zagranicy mogą robić zakupy w polskim Amazonie, dlatego też sprzedawcy z naszego kraju coraz chętniej wkraczają na tą platformę.

W jaki sposób sprzedawać na platformie Amazon?

W jaki sposób przebiega rejestracja na Amazon?

Oczywiście aby zarejestrować się jako sprzedawca, należy posiadacie konto Amazon Seller, w tym przypadku potrzebne będą dokumenty. Podmiot który chce prowadzić sprzedaż na Amazonie powinien być zarejestrowany jako firma, w tym przypadku należy przedstawić odpowiednie dokumenty. Powinien być to wyciąg z CEIDG, który będzie informacją na temat podstawowych danych, takich jak miejsce prowadzenia działalności, numer PESEL. Naturalnie potrzebny jest także dokument tożsamości, w tym przypadku będzie to skan dowodu osobistego z obu stron, dodatkowo możemy także wykorzystać paszport. Oczywiście jeżeli chcemy aby rejestracja przebiegła bez problemów skany powinny być w wysokiej rozdzielczości, tak aby były czytelne. Oczywiście powinniśmy posiadać także dokument potwierdzający adres zamieszkania, może być to przykładowo rachunek za wodę, prąd czy też gaz. Na rachunku powinno znaleźć się imię oraz nazwisko, adres osoby która rejestruje konto na dane z CEIDG.

Sprzedawcami na magazynie mogą być także spółki, w tym przypadku należy skorzystać z wyciągu z KRS, który nie może być starszy niż 3 miesiące. Dodatkowo potrzebne będą dane osób, które reprezentują spółkę, może być to właściciel lub też wszystkie osoby które są współwłaścicielami firmy, będą to dane osobowe, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego lub też paszportu. Dodatkowo należy przesłać skany dokumentów tożsamości. Przygotowanie wszystkich dokumentów wcześniej pozwoli nam na łatwe założenie konta, należy zwrócić uwagę aby wykonać skany w uniwersalnym formacie, może być ta format PDF, pliki nie powinny być większe niż 10 MB. Dzięki temu będziemy mogli szybko przejść przez cały proces związany z rejestracją naszego konta firmowego w Amazonie.

Z pewnością rejestracja na Amazon nie powinna sprawiać większych problemów, jednak w przypadku kiedy nie możemy z pewnych powodów zarejestrować naszej firmy możemy skontaktować się z firmą, która udziela pomocy podmiotom, które chcą rozpocząć sprzedaż na Amazonie.