Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu?

Chcesz mieć swój sklep internetowy, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na jego uruchomienie?

Przeraża cię cała logistyka związana z pakowaniem i wysyłaniem towaru klienta, ale mimo to dalej marzysz o tym, aby robić karierę w branży e-commerce? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – dropshipping to odpowiedź na pytania, które cię dręczą. Zatem, jak zacząć sprzedawać w dropshippingu?

Dropshipping – co to jest?

Na początku wyjaśnimy czym jest dropshipping. Jest to model sprzedaży bezpośredniej, który pozwala właścicielowi sklepu internetowego sprzedawać towar bez posiadania hurtowni oraz uprzedniego zatowarownia. Produkty przeznaczone do sprzedaży ma hurtownia, z którą właściciel sklepu ma podpisaną umowę. 

To ona odpowiada za pakowanie towaru i wysyłkę do klienta. Właściciel sklepu zarabia więc na sprzedanym towarze odpowiednią, ustaloną wcześniej z hurtownią, prowizję. Zatem, jak zacząć sprzedawać w dropshippingu, aby zarobić? Jest kilka prostych zasad, które to ułatwią 

Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu? Podstawowe zasady 

  1. Najpierw musisz wybrać asortyment, który chcesz sprzedawać. Jeśli nie posiadasz zbyt dużo miejsca w domu, dobrze, aby nie był on zbyt wielkich gabarytów. Dlaczego? Bo niektóre hurtownie, które współpracują na zasadzie dropshippingu nie przyjmują do siebie zwrotów. To oznacza, że sprzedający będzie musiał sam odpowiadać za ich magazynowanie. Dlatego rozmiar asortymentu ma znaczenie.
  2. Kolejnym krokiem to kanał sprzedażowy. Aby zarobić, musi on działać sprawnie. Dlatego dobrze, aby twój sklep internetowy był zintegrowany dobrym systemem logistycznym.
  3.  Korzystaj ze specjalistycznych programów do zarzadzania sklepem internetowym, który pozwoli na pełną integrację z hurtownią.  W tym kontekście ciekawą ofertę posiada firma Apilo. Ich narzędzie znacznie przyśpiesza procesy sprzedaży – sprawdź
  4. Dobry marketing. Jeśli wdrożysz integrację Apilo, zyskasz więcej czasu na promocję sklepu. Skuteczne reklama i budowanie rozpoznawalności marki to klucz do sukcesu.

Podsumowanie

Zatem, jak zacząć sprzedawać w dropshippingu? Prosto, przyjemnie i z odrobiną rozwagi. Połączenie tego z zaangażowaniem sprawi, że nasz biznes prowadzony w branży e-commerce odniesie sukces.