Jakie strategie sprawdzą się w przypadku kontraktów CFD?

Używanie kontraktów na różnicę kursową łączy się z wieloma możliwościami na rynku finansowym. Aby w pełni wykorzystać potencjał tych instrumentów warto posiadać sprawdzoną strategię. Pozwala ona w metodyczny, regularny sposób czerpać korzyści ze zmieniających się trendów i zwiększyć swoje zyski na rynku. Czy strategie w handlu CFD są naprawdę skuteczne?

Handel metodą swing 

Jest to popularny sposób korzystania z kontraktów na różnicę kursową. Wykorzystuje niewielkie wahania występujące na rynku, czyli tzw. “huśtawki”. Są to sytuacje, w których na rynku byka ceny spadają do niskich poziomów, by po chwili odbić jeszcze mocniej. Swing sprawdza się w warunkach dużej płynności, gdy ożywienie rynku jest pewne a optymalny czas na zakup aktywów występuje w okresach obciążeń zwrotnych. Zaletą handlu swing jest dosyć proste wyczucie momentów zmian na rynku. W przypadku prawidłowego wykrycia kierunku zmian można liczyć na spore zyski. 

Czy warto stosować hedging? 

Hedging został stworzony, aby zabezpieczać się przed nadmiernymi stratami. W praktyce okazało się, że można tym sposobem zarabiać. Można to robić na wiele różnych sposobów. Kupując instrumenty na kilku rynkach można zastosować arbitraż, który jest możliwy dzięki różnicom cen w na różnych giełdach. Hedging jest najczęściej stosowany w przypadku, gdy kurs jest powyżej średniej. Może być używany nawet na instrumentach o niskiej płynności. Strategia zabezpieczania bywa przydatna w przypadku instrumentów CFD, gdy inwestor chce zabezpieczyć wypracowane zyski bez konieczności zamykania pozycji. 

Gdzie można wykorzystać najlepsze strategie? 

Rynek finansowy to najlepsze miejsce, żeby stosować złożone strategie. Dzięki dużym możliwościom inwestycyjnym każdy może znaleźć optymalną metodę i instrument dopasowany do siebie. Doświadczeni inwestorzy potrafią dokładnie oszacować ryzyko i stopniowo zwiększać swoje zyski. Jeśli chcesz sprawdzić swoją strategię na rynku kontraktów CFD, to przejdź do strony jednego z najbardziej znanych brokerów na rynku. Posiada ugruntowaną pozycję i oferuje atrakcyjne warunki współpracy. 

Wykorzystanie mechanizmu dźwigni 

Mechanizm lewarowania pozwala inwestować dużo większe pieniądze niż te, które posiada się na rachunku. W praktyce jest to pożyczka u brokera, który pobiera za nią prowizję. Otwierając pozycję w instrumentach CFD za 5 tysięcy złotych można handlować za kwotę 15 tysięcy. Stosowanie dźwigni pozwala zarabiać dużo większym kapitałem, ale w przypadku odwrócenia trendu straty mogą kilkukrotnie przekroczyć wielkość depozytu. Stosowanie lewarowania wymaga dużych umiejętności i pogłębionej analizy.