Co warto wiedzieć o pielęgnacji farbowanych włosów?

Istnieje wiele różnych zabiegów umożliwiających skuteczną i szybką odmianę wyglądu włosów.

Najważniejszym jest farbowanie, które pozwala nie tylko na zmianę barwy całej fryzury, ale również na skuteczne ukrywanie siwych włosów czy też innych niedoskonałości. Dobrze dobrany kolor potrafi skutecznie wpłynąć na wygląd całej twarzy. Farby są jednak preparatami, które wnikając w strukturę włosa doprowadzają do jego łamliwości, nadmiernego przesuszenia czy też osłabienia. Warto więc przestrzegać kilku najważniejszych zasad pielęgnacji farbowanych włosów.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji farbowanych włosów?

Skuteczna pielęgnacja i ochrona włosów

Koloryzacja to nic innego jak ingerencja w strukturę włosa przy pomocy środków chemicznych. Na szkodliwe czynniki najbardziej narażone są intensywnie rozjaśniane włosy blond. Oczywiście nie oznacza to, że należy całkowicie rezygnować z farbowania. Wystarczy tylko zadbać o prawidłową pielęgnację. Przy wyborze produktów do codziennej pielęgnacji włosów, warto sięgać po preparaty, które są dedykowane do włosów, które przeszły zabieg farbowania. Idealne są produkty stworzone z myślą o konkretnym kolorze włosów.

Dobrym pomysłem jest korzystanie z delikatnych szamponów, które nie będą powodować uszkodzenia osłabionych włosów. Niezbędne są też odżywki, które nawilżają włosy mogące być nadmiernie przesuszone po kuracji farbowania. Posiadając włosy farbowane, powinno się ograniczyć korzystanie z prostownicy oraz lokówki. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kosmetyków termoochronnych, takich jak spray z filtrem UV, który ochroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

Wiele cennych informacji na temat pielęgnacji włosów farbowanych można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.biotynox.pl/porady/zmaluj-sobie-piekny-wyglad-czyli-jak-dbac-o-wlosy-farbowane/. Istotną kwestią jest używanie kosmetyków, które zatrzymują wodę i zapobiegają jej utracie chroniąc włosy przed przesuszeniem i dalszym zniszczeniem. Na szczęście na polskim rynku można bez większego problemu znaleźć takie produkty.