Izolacja z pianki poliuretanowej

Jeszcze do niedawna królował w ociepleniach styropian. Wełna była też spotykana, ale królem jest styropian. Dzisiaj dochodzimy powoli do wniosku, że styropian ma wiele wad, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie pianki poliuretanowa.

To rozwiązanie stosowane jest na całym świecie to oznacza, że my też powinniśmy się tym zainteresować. Pianka to coś, co jest niesamowicie szczelne i trwałe, dlatego decydując się na takie ocieplenie będziemy na pewno bardzo zadowoleni. Co można ocieplać pianką? Właściwie wszystko, co tylko chcemy. Idealnie nadaje się do ocieplenia całych ścian zwłaszcza w drewnianych budynkach. Jeśli mamy stary drewniany dom to zawsze coś w nim jest nieszczelne. Dostaje się powietrze i zaczynają się problemy, bo trzeba na ogrzewanie wydawać bardzo dużo pieniędzy, a my tego nie chcemy robić. W takiej sytuacji pianka wszystko jest w stanie uszczelnić i zrobi to naprawdę idealnie. Całość natryskiwana jest przez specjalistę, który korzysta z czegoś podobnego do myjki ciśnieniowej. Z tą różnicą, że tutaj leci pianka, która w mgnieniu oka pęcznieje i zakrywa wszystkie niechciane dziury. To jest właśnie takie rozwiązanie, które powinno nas zainteresować. Przekonamy się, że to jest dokładnie to, czego szukaliśmy. Nie bez przyczyny pianka poliuretanowa jest wybierana przez tak wiele osób w całym kraju. To super izolacja i tyle.

Wybieramy skuteczną metodę ocieplenia

Na szczęście dla nas nie trzeba właściwie nic samemu robić, bo wzywamy firmę, która się tym zajmuje. Oni przyjadą na miejsce i nam pomogą. Plusem takiej metody ocieplenia jest to, że można zrobić mały otworek i przez niego natryskiwać piankę. Ma to znaczenie na poddaszu, które już jest zabudowane, że nie trzeba będzie zrywać całości. Trzeba zamówić taką usługę, a przekonamy się, że na obecną chwilę izolacja natryskowa jest najlepsza. Niesie ze sobą wiele korzyści, o których się przekonamy. Ocieplenie wykonane na lata, a do tego w niskiej cenie. To właśnie chcemy mieć u siebie i jeśli zamówimy firmę to nasz cel zostanie w stu procentach osiągnięty.