Gustowne listwy wykończeniowe

Aby nadać naszym pomieszczeniom nieco charakteru możemy wykonać różnego rodzaju ozdoby sztukateryjne. Najczęściej są to listy przypodłogowe, lub też pod sufitem.

Mogą posiadać różną grubość, jak również różne wzory. Oczywiście sztukaterię wykonuje się także na zewnątrz na elewacji budynku. Można wykonać gzymsy które będą z jednej strony idealną ozdobą domu, z drugiej zaś pełnią funkcję ochrony elewacji budynku przed ściekającą wodą deszczową. Oczywiście tego rodzaju elementy ozdobne jako listwy wystające przed murem, mogą być stosowane na zewnątrz budynku oraz jego wewnątrz, wszystko zależy od projektu domu oraz upodobań klienta. Jeżeli gzymsy są jedynie ozdobą, zazwyczaj zrobione są ze styropianu, i tylko pokryte masami gipsowymi, nie tworzą żadnej ochrony ani podparcia muru jednak pięknie komponują się w całość wybudowanego domku jednorodzinnego. Dobrym pomysłem w naszych pokojach mogą być listwy podłogowe nie są wcale takim oczywistym wyborem, ponieważ można wybierać wiele różnych ozdób architektonicznych. Tego rodzaju wykończenia muszą nie tylko pasować do wnętrza pomieszczenia, ale także muszą być trwałe i łatwe w montażu. Obecnie listwy najczęściej wykonywane są ze styropianu lub też różnego rodzaju tworzyw.

Ważne aby nie były zbyt ciężki, aby można było je z łatwością przykleić do ściany.

Można również zdecydować się na cokoły przypodłogowe, które dobrze współgrają z pilastrami. Oczywiście wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać, zatem jeżeli decydujemy się na określony styl powinniśmy się go trzymać wybierając inne elementy sztukateryjne .Dzięki temu można zmienić wygląd i charakter naszego domu. Warto sprawdzić ofertę firmy ModernPro sztukateria wewnętrzna oferowana to doskonały pomysł. Listwy przysufitowe można dodatkowo podświetlić, można także oświetlenie umieścić za sztukaterię i skierować na sufit, co dodatkowo rozświetli nasz pokój. Z pewnością odpowiednie połączenie światła i elementów dekoracyjnych można dość prosto wykonać za pomocą elementów sztukaterii i diod LED.