Trwałe i funkcjonalne bramy segmentowe

Kiedy budujemy garaż musimy zastanowić się jaki rodzaj bramy będziemy chcieli zastosować, obecnie dużą popularnością cieszą się automatyczne bramy segmentowe.

Dzięki temu kiedy posiadamy pilot w naszym samochodzie możemy otwierać i zamykać bramę bez wychodzenia, z pewnością jest to bardzo wygodne. Jeżeli także brama wjazdowa na naszą posesję sterowana jest pilotem daje nam to bardzo duży komfort. Automatycznie otwierane bramy są nie tylko znacznie wygodniejsze dla użytkowników ale także o wiele bardziej bezpieczne. W czasie ulewnego deszczy możemy wjechać do naszego garażu bez potrzeby wysiadania, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Oczywiście możemy zakupić bramy w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy je do naszego garażu. Oczywiście mogą to być bramy w różnych kolorach. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupienia drzwi garażowych z ociepleniem, dzięki czemu ciepło nie będzie uciekało, tak jak dzieje się to w przypadku bram metalowych. Jeżeli nasz garaż znajduje się z boku domu, lub pod nim wpłynie to na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Brama garażowa powinna być odpowiednio zabezpieczona przed włamaniem, dlatego też stosuje się obecnie bardzo wytrzymałe zamki, które są trudne do sforsowania.

Obecnie najczęściej wybierane są bramy otwierane pionowo do góry, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele miejsca.

System automatycznego otwierania będziemy mogli umieścić pod sufitem, dzięki czemu nie będzie zajmował dodatkowego miejsca w garażu. Oczywiście w środku można zamontować dodatkowy przycisk otwierania i zamykania, co podniesie komfort użytkowania. Kiedyś stosowano drzwi dwuskrzydłowe, jednak zajmowały one wiele miejsca po bokach, jak również otwieranie ich nie było tak łatwe jak w przypadku bram segmentowych. W wielu miastach możemy znaleźć firmy które oferują bramy garażowe w Lublinie także znajdziemy firmę, która może dostarczyć nam odpowiednie drzwi garażowe, oczywiście będzie możliwa także instalacja drzwi w naszym garażu.