Naprawa uszkodzeń spowodowanych gradem bez kosztownych prac lakierniczych

Każdego roku burze i gradobicia powodują wiele szkód w domach, uprawach i samochodach.

Uszkodzenia i wgniecenia w karoseriach samochodów najczęściej spowodowane są właśnie przez grad lub na parkingach. Naprawa wgnieceń bez lakierowania to system, który usuwa lub naprawia niewielkie wgniecenia spowodowane gradem i innymi podobnymi uderzeniami. Takie usunięcie wgniecenia za pomocą metody PDR przywraca uszkodzony obszar karoserii do normalnego stanu bez wypełniaczy, lakieru lub dużych kosztów pracy. Usuwanie wgnieceń samochodu PDR zależy od umiejętności przeszkolonego specjalisty i od unikalnych narzędzi, które zostały zaprojektowane w celu uzyskania dostępu do wgnieceń za panelami nadwozia pojazdu. Specjaliści od automatycznych napraw karoserii uzyskują dostęp do uszkodzeń i ostrożnie przywracają kształt panelu nadwozia bez wywierania silnego lub potencjalnie szkodliwego nacisku na widoczną część nadwozia i lakieru. Większość takich działań powoduje powrót nadwozia do stanu fabrycznego lub przynajmniej zamknięcie wgniecenia. Oprócz zalet wymienionych powyżej, usuwanie wgnieceń po gradobiciu eliminuje potrzebę dopasowywania lakieru, a nawet kosztownych prac lakierniczych nakładanych na panele nadwozia lub cały pojazd, co może mieć wpływ na warunki gwarancji i obniżać wartość odsprzedaży i wartość handlową samochodu.

A ponieważ usuwanie wgnieceń samochodowych za pomocą PDR unika stosowania obciążonych chemikaliami farb lub wypełniaczy, jest to znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż konwencjonalne opcje usuwania wgnieceń samochodowych.

Dodatkowo konwencjonalne metody często wymagają usunięcia paneli nadwozia i innych czasochłonnych czynników, ale bezinwazyjne naprawy wgnieceń można na ogół zakończyć w kilka godzin lub nawet krócej. Metoda PDR może być tak szybka i wygodna, jak wymiana oleju i inne rutynowe czynności konserwacyjne. Być może najcenniejszą z zalet naprawy wgnieceń bez lakierowania jest to, że jest to znacznie tańsza metoda niż konwencjonalne sposoby usuwania wgnieceń.