Czy lepiej jest wynająć czy kupić samochód?

Chociaż decyzja o wynajęciu lub kupnie samochodu ma konsekwencje finansowe, pieniądze nie są jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy.

Twój osobisty gust i styl życia powinny również odgrywać dużą rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie lub leasingu pojazdu, abyś mógł zdecydować, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia. To, czy zdecydujesz się kupić, czy wypożyczyć następny samochód, zależy całkowicie od twoich celów, budżetu i osobistych preferencji. Zarówno kupowanie, jak i leasing samochodów ma swoje zalety, kluczem jest określenie, które z tych świadczeń są dla Ciebie bardziej korzystne. Zanim zaczniesz szukać następnego samochodu, zastanów się, co chcesz osiągnąć z jego posiadania, z jakimi warunkami się czujesz i jakie są konsekwencje finansowe, pozwalając tym czynnikom wpłynąć na twoją decyzję. Koszt wynajmu samochodu jest zwykle znacznie niższy niż jego zakup. Wymagana jest niewielka zaliczka lub jej brak, a Ty nie musisz płacić żadnego podatku od sprzedaży czy ponosić kosztów napraw czy ubezpieczenia. Jednak po zwróceniu wynajmowanego pojazdu mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za zebranie przebiegu przekraczającego dopuszczalny limit, lub wcześniejsze wypowiedzenie umowy za uszkodzenie auta.

Wynajmujesz pojazd na czas określony, a kwota, którą płacisz co miesiąc, jest związana z kwotą amortyzacji oczekiwaną w okresie leasingu.

Różne marki i modele pojazdów podlegają opłatom według różnych stawek. Nadal jednak ponosisz odpowiedzialność za regularne utrzymanie, konserwację i minimalną kwotę ubezpieczenia samochodowego wymaganą przez państwo, w którym mieszkasz. Dobra wypożyczalnia samochodów sportowych ma do wyboru wiele marek i modeli luksusowych aut do wyboru. Jeśli wynajmiesz nowy samochód co jakiś czas, zawsze będziesz miał korzyść z prowadzenia samochodu wyposażonego w najnowocześniejszą technologię, komfort i bezpieczeństwo, niż wieloletnie użytkowanie jednego auta, które po jakimś czasie może się znudzić lub zepsuć.