Korzyści z elektrycznego wózka inwalidzkiego

Elektryczne wózki inwalidzkie pozwalają użytkownikom doświadczyć większego stopnia niezależności, który po prostu nie był możliwy w minionych latach.

Zapewniając wyjątkowy komfort i mobilność tym, którzy nie mogą stać i poruszać się lub mają trudności ze staniem przez dłuższy czas, szeroka gama przystawek elektrycznych do wózków inwalidzkich stanowi idealne rozwiązanie.

Korzyści z elektrycznego wózka inwalidzkiego

Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich

Bez względu na wiek, wagę i wzrost, każda osoba niepełnosprawna może znaleźć przystawkę elektryczną do wózka inwalidzkiego odpowiadającą każdym potrzebom. Wózki elektryczne można obecnie dostosować do stopnia każdej niepełnosprawności, a prosty w użyciu joystick zapewnia wygodne sterowanie i łatwą obsługę. Wiele z nich oferuje również regulację wysokości, pochylenia i miejsce na nogi. Dla użytkowników, którzy mogą nie mieć wystarczającej siły górnej części ciała, aby pchać ręczne koła, elektryczny wózek inwalidzki oznacza, że nie są oni ograniczeni do krótkich wycieczek.

Elektryczne wózki inwalidzkie mogą być używane w pomieszczeniach lub na zewnątrz, zapewniając stałe wsparcie osobom, które ich potrzebują przez cały dzień. Wózki inwalidzkie z przystawkami elektrycznymi oferują również mały promień skrętu, co oznacza, że idealnie nadają się do pokonywania mniejszych przestrzeni. Masz również swobodę osiągania wysokości, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe na standardowym wózku inwalidzkim. Strome wzniesienia są natychmiast łatwiej dostępne i to samo dotyczy trudnego terenu, który może zniechęcić użytkowników do wybrania określonej ścieżki.

Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich pozwalają również na płynną jazdę po rampach i wzniesieniach, pokonywanie nierówności terenu stanie się znacznie łatwiejsze, zwiększając mobilność i samodzielność osób niepełnosprawnych ruchowo w każdym wieku, ponieważ hamowanie i poruszanie się po nierównym terenie jest znacznie łatwiejsze. Wiele elektrycznych wózków inwalidzkich jest lekkich, co ułatwia ich transport w samochodzie, dostępne są modele składane, które rozkładają się bez wysiłku.