Meble w stylu skandynawskim dodadzą wnętrzom przytulności

Każde mieszkanie wyposażone jest we wszelkiego rodzaju meble. Największym zainteresowaniem cieszą się meble nowoczesne. Są wśród nich meble wypoczynkowe, meble kuchenne oraz meble młodzieżowe.

Wiele salonów prowadzi również sprzedaż mebli łazienkowych. Niektóre salony meblowe prowadzą sprzedaż w formie franczyzy, która staje się w obecnych czasach bardzo popularnym sposobem na zarobek. Wymagane jest niestety prowadzenie działalności gospodarczej. Wiele ludzi się na to decyduje i nieźle na tym zarabia. Wiele osób idzie z duchem czasu i rezygnuje z tradycyjnych elementów wykończenia wnętrza czy też tradycyjnych mebli. Niektórzy z nas lubią ciekawe rozwiązania w swoim domu. Niecodziennego wyglądu mogą dodać mu meble, jedną z ostatnich ciekawostek są meble wykonane z drewna imitującego stare drewno. Aby uzyskać efekt imitacji starego drewna, najlepiej jest wykorzystać elementy nierówne, o lekko spękanej powierzchni. Najpierw drucianą szczotką do metalu trzemy je, aby usunąć drewno roczne z pomiędzy słojów na głębokość około jednego milimetra. Następnie trzeba wygładzić drewno papierem ściernym, a następnie czyścimy szczotką ryżową. Następnie odkurzamy, aby usunąć resztki pyłu z drewna.

Surowe drewno można również postarzyć nadmanganianem potasu, który możemy nabyć w aptece. Należy zrobić roztwór tak jak do opatrunku, przykładowo według zaleceń na opakowaniu, i przecierać drewno nasączoną gąbką lub szmatką. Drewno wówczas zszarzeje i nabierze patyny. W ten sposób możemy przygotowywać stoliki, które stojąc na zewnątrz będą dodawały altance uroku, również w komplecie do stołu możemy w taki sam sposób przygotować krzesła. Wszystko to nada uroku i sprawi że meble będą wyglądały na bardzo stare. Można również zakupić proste drewniane meble bazujące na kształcie kwadratu lub prostokąta. W sprzedaży często pojawiają się krzesła styl skandynawski. W stylu skandynawskim zastosowano jasne drewno, takie jak brzoza, świerk lub sosna. Powodem jest to, że skandynawskie zimy są długie i ciemne. Dzięki jasnym przyjaznym kolorom i światłu ten styl zapewnia dużo ciepła. Przekonuje swoją prostotą i przyjaznymi, przeważnie pastelowymi kolorami.