Jak ładować samochody elektryczne w domu?

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą zainstalować w domu specjalne gniazdka które pomogą w szybkim ładowaniu akumulatorów pojazdu, oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj wtyczek, sprawdzić jaki sposób ładowania naszego pojazdu będzie najszybszy.

Naturalnie powinniśmy zakładać iż prąd będzie pobierany ze standardowej sieci prądu zmiennego. Wallbox to nowoczesne gniazdka które możemy zamontować na ścianie naszego domu czy też w garażu, wszędzie tam gdzie możemy łatwo podjechać samochodem.

Jak ładować samochody elektryczne w domu?

Ładowanie za pomocą stacji Wallbox

Na pewno będziemy musieli pamiętać aby przewody które zostały zastosowane były odpowiednio długie aby sięgały do naszego pojazdu, w tym przypadku powinniśmy znaleźć miejsce które będzie najlepiej nadawało się do ładowania, może być to przykładowo elewacja naszego budynków przy wjeździe do na posesji, wiele osób także montuje gniazdka tego rodzaju w garażu czy też przed garażem aby ułatwić sobie ładowanie. Firma Wallbox oferuje nowoczesne gniazdka Pulsar, które przeznaczone są do inteligentnego ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, z pewnością dużą zaletą tego rodzaju gniazdek jest mały rozmiar, dlatego też zmieści się bez problemu w wielu różnych miejscach.

Oczywiście samochody elektryczne możemy ładować tak e w przeznaczonych do tego stacjach, znajdziemy tam stacje zasilane prądem stałym, dzięki temu prędkość ładowania będzie bardzo duża. W tym przypadku będziemy mogli naładować nasz samochód w kilkanaście minut. Z pewnością korzysta z tego wielu kierowców. Jednak warto zwrócić uwagę iż najwygodniej będzie ładować pojazd w pobliżu domu, tam gdzie auto najczęściej jest pakowane. Oczywiście stacje ładowania znajdziemy na różnych parkingach, obecnie coraz więcej firm montuje rozwiązania tego rodzaju na parkingach firmowych.

Dlatego też tak dużą popularnością cieszy się Wallbox, jest to możliwość zastosowania inteligentnego ładowania pojazdów w domu, z pewnością jest to rozwiązanie które charakteryzuje się bardzo łatwą instalacją, możemy zamontować je praktycznie wszędzie, powinniśmy oczywiście pamiętać o wykonaniu odpowiedniego okablowania które będzie odpowiedzialne za dostarczanie energii do gniazdka.