Treningi EMS to szczupła sylwetka bez wysiłku

Trening całego ciała EMS stymuluje wszystkie główne grupy mięśni w tym samym czasie, pomagając uzyskać wysportowany i szczupły wygląd bez potrzeby stosowania forsownych ćwiczeń.

Trenując z technologią EMS możesz osiągnąć rezultaty 90-minutowego treningu ćwicząc zaledwie przez 20 minut dwa razy w tygodniu. Elektrostymulacja mięśni to wywołanie skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Impulsy są generowane przez urządzenie i dostarczane przez elektrody do powierzchni skóry powyżej stymulowanych mięśni. Impulsy powodują skurcze mięśni, więc efekt jest podobny do faktycznego ruchu i regularnych skurczów mięśni, jak podczas wykonywania ćwiczeń. Trening EMS można wykorzystać do kondycjonowania i wzmacniania siły mięśni bez ich nadmiernego obciążania. Podczas tradycyjnego treningu siłowego mózg wysyła impulsy, które pobudzają określone mięśnie do skurczu. Jednak nie wszystkie mięśnie mają dobrze rozwinięte połączenie z mózgiem i te mięśnie nie są tak łatwo aktywowane i dlatego nie będą się tak dobrze rozwijać.

 

Trening EMS stymuluje wszystkie główne grupy mięśni, a także pomaga rozwinąć połączenia nerwów motorycznych związane z ruchem mięśni.

Wysyłając impulsy elektryczne bezpośrednio do tych nerwów ruchowych, aktywowane są nawet słabo połączone mięśnie. Ponieważ włókna mięśniowe są aktywowane w nieregularnej kolejności podczas treningu EMS, od samego początku możliwy jest bardziej intensywny poziom treningu, który wytwarza więcej włókien mięśniowych w przyspieszonym tempie. Bardziej aktywna tkanka mięśniowa wymaga większej dawki energii, co powoduje spalanie większej ilości kalorii nawet w stanie spoczynku. Odpowiednio przeprowadzony trening ems w Krakowie działa poprzez impulsy elektryczne, które są podobne do naturalnych transdukcji bodźców organizmu. Te dodatkowe impulsy stymulują mięśnie poprzez regulowany kombinezon treningowy zakładany na całe ciało. Ta najnowocześniejsza technologia daje wszystkie korzyści płynące z normalnego treningu, ale efekty osiąga się w znacznie krótszym czasie.