Rodzaje smoczków uspokajających używanych przez dzieci

Wśród niezbędnych elementów wyprawki każdego noworodka z całą pewnością można wymienić smoczek uspokajający. Jest to produkt, który posiada bardzo korzystne działanie względem dziecka. Przede wszystkim ma on właściwości uspokajające, dzięki czemu dziecko po jego zastosowaniu stosunkowo szybko się uspokaja. Smoczki uspokajające występują w wielu rodzajach. Warto je poznać.

Rodzaje smoczków dla dzieci

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć wiele różnych smoczków dla dzieci. Wśród nich można wymienić takie rodzaje smoczków, jak:

  • smoczki dynamiczne, które są jednym z najlepszych rodzajów smoczków o charakterze uspokajającym; tego rodzaju smoczek swoim kształtem przypomina kobiecą pierś oraz ssanie z niej, dzięki czemu w tak dobry sposób może uspokoić płaczące dziecko; smoczek podczas ssania zachowuje się tak jak pierś kobieca, dlatego podczas stosowania tego rodzaju smoczka nie należy obawiać się wad zgryzu czy wad wymowy,
  • smoczki anatomiczne – są to produkty, których głównym celem jest zapobieganie pojawienia się różnego rodzaju wad zgryzu; smoczek tego rodzaju jest bardzo cienki, dlatego warto go wybrać, jeśli dziecko często używa tego przedmiotu,
  • smoczki symetryczne – są to wyroby, które są dużo bardziej płaskie niż standardowe smoczki; dzięki temu nie ma znaczenia, którą stroną będzie się wkładało dany smoczek, ponieważ w żaden sposób nie powinien on powodować wad wymowy czy też wad zgryzu,
  • smoczki okrągłe są produktami, które posiadają dość zaokrągloną końcówkę; tego rodzaju smoczek sprawdzi się w szczególności u wszystkich maluchów, które są karmione przy pomocy butelki.

Wybierając odpowiedni rodzaj smoczka warto również zwrócić uwagę na takie aspekty, jak jego kształt oraz materiał, z jakiego został wykonany. Dla wielu rodziców istotny jest także design wybranych produktów.

Wybór odpowiedniego smoczka
Smoczki dla dzieci w obecnych czasach można znaleźć w sprzedaży w wielu zróżnicowanych wariantach. Wybrany produkt powinien być przede wszystkim w odpowiedni sposób dopasowany do konkretnego dziecka, a także jego wieku. Najczęściej smoczki dla dzieci są zróżnicowane wiekowo i w sklepach można znaleźć między innymi smoczki dla maluchów od urodzenia do skończenia szóstego miesiąca życia, a także te przeznaczone do stosowania po szóstym miesiącu. Wśród najbardziej polecanych produktów z całą pewnością można wyróżnić
smoczki uspokajające Bibs, które są chętnie stosowane przez rodziców dzieci w różnym wieku. Są one idealne zarówno po urodzeniu, jak i w późniejszym czasie. Smoczki Bibs wytwarzane są przez znanego i renomowanego duńskiego producenta. Wykonane są one wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, wśród których można wymienić kauczuk.

Jest to wyrób w pełni bezpieczny, który może być z powodzeniem stosowany nawet u najmłodszych dzieci. Z całą pewnością bardzo dobrą decyzją jest stosowanie u dziecka smoczka marki Bibs, ponieważ jest to jeden z najlepszych produktów, które są dostępne na rynku. Posiada on szereg zalet i w bardzo korzystny sposób wpływa na odruch ssania u dziecka, a także na jego mięśnie w obrębie jamy ustnej. Dobrze i przede wszystkim szybko uspokaja dziecko podczas płaczu, co jest bardzo istotną funkcją realizowaną przez smoczek.