Klamki do drzwi wewnętrznych – Jaki wybrać kolor?

Decydując się na drzwi wewnętrzne najczęściej zwracamy uwagę na ich design, musimy też zdecydować się na kierunek otwierania, wymiary, czy rodzaj ościeżnicy. Jednak nie powinniśmy zapominać o jeszcze jednej integralnej części drzwi, bez której w zasadzie tracą one swoją funkcjonalność, czyli o klamce. Zauważmy, że drzwi bardzo często decydują o pierwszym wrażeniu całej aranżacji wnętrza. Mogą one być ozdobione stylowymi frezami, przeszkleniami czy intarsją, ale klamka także będzie decydować o ich charakterze. Zobaczmy więc jakie klamki są modne, które podkreślą samo skrzydło drzwiowe i czy powinny korespondować kolorystycznie z podłogą.

Nieustająco modne srebro – klamki w klasycznym kolorze

Srebrne klamki do drzwi wewnętrznych to rozwiązanie uniwersalne, które w zasadzie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Subtelne i nienachalne srebro doskonale wpisze się więc w pomieszczenia o różnej powierzchni, bez względu na jego przeznaczenie czy styl. Srebrny kolor świetnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie liczy się minimalizm czy prostota. Uniwersalność tego koloru będzie także dobrze korespondować z podłogami o różnej barwie.

Nienachalna elegancja i klasa – złote klamki do drzwi

Złoto często wydaje się nam zbyt odważne, które stoi w kontrze do tak modnego nadal stylu skandynawskiego czy minimalistycznego oraz często pożądanej aranżacyjnej prostoty. Mocny charakter złota nie musi jednak być przytłaczający, a jedynie podkreślający jakiś stylistyczny kierunek. Klamki w złotym kolorze nie zdominują wnętrza, a subtelnie je podkreślą stanowiąc interesujący dodatek, który świetnie będzie uzupełniał np. drewniane dębowe podłogi. Złote klamki mogą więc stać się delikatnym akcentem podkreślającym prostotę całej aranżacji.

Musimy jednak być czujni decydując się na złote dodatki. Nie przesadzajmy z ich ilością. Jeśli już zdecydowaliśmy się na złote klamki, to niech one pozostaną najważniejszymi elementami w kolorze tego kruszcu. W innym wypadku możemy stworzyć wrażenie kiczowatości.

Coraz modniejsze czarne kolory

W nowoczesnych aranżacjach bardzo często stawia się na białe drzwi wewnętrzne, które podkreśla klasyczna czerń klamek. Czarne klamki świetnie sprawdzają się także w aranżacjach loftowych czy industrialnych. Doskonale współgrają z betonem, surową cegłą czy metalem oraz drewnianymi podłogami.


Jeśli zależy nam na kompletnym wyborze nieograniczającym się do samych podłóg czy drzwi warto wybrać się do renomowanego salonu, w którym jest szeroka oferta na drzwi i podłogi. Rzeszów, Warszawa, Ełk czy Białystok, to jedne z wielu lokalizacji salonów Grupy Fachowiec, które rozlokowane są w całej Polsce i to właśnie w tych sklepach można liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wybranie wszystkich niezbędnych elementów do montażu zarówno drzwi jak i podłóg.