Jak zrobić dobre zdjęcia na ślubie i na sesji plenerowej

Profesjonalny fotograf ma nie tylko niezbędną wiedzę, ale także doświadczenie. Fotografował wiele wesel i zna się na rzeczy. Wie, kiedy i gdzie należy się ustawić aby zrobić najlepsze zdjęcia.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

Wie także jak zachowywać się podczas nabożeństwa w kościele. Każdy ślub jest wyjątkową chwilką dla nowożeńców jak również dla bliskich i rodziny. Dlatego też ważne jest aby uchwycić te chwile i zachować na przyszłość. Fotograf i kamerzysta z pewnością będą wiedzieli jak najlepiej przygotować materiał zarówno ze ślubu jak również z wesela. Zadaniem fotografa jest uchwycenie najpiękniejszych emocji i chwil z życia.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

Amator zwykle nie może wykonać tego zadania, ponieważ brakuje mu zarówno umiejętności technicznych, jak i doświadczenia. Obsługa sprzętu trzeba się nauczyć, trzeba także robić dużo zdjęć. Ważną rolę odgrywa również profesjonalna obsługa nowożeńców i ogólnie gości. Profesjonalny fotograf wie, jak ożywić fotografowaną osobę aby zrobić dobre zdjęcie. Jego rolą jest także zwrócenie osoby, aby przykładowo spojrzała w obiektyw. Goście weselni często wstydzą się fotografa, dlatego też często robi on zdjęcia z zaskoczenia.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

Rolą fotografa będzie także wykonanie sesji fotograficznej po ślubie.

Należy wybrać odpowiedni plener, który oczywiście musi podobać się nowożeńcom. Oczywiście podpowie nowożeńcom jak dobrze wyjść na zdjęciu. Jednak ważna będzie przykładowo pora dnia, w której realizowana będzie sesja fotograficzna. Można oczywiście umówić się z nowożeńcami na inny termin. Młodzi czasem chcą przygotować się do sesji fotograficznej, w sieci można znaleźć poradnik jak pozować do zdjęć. Nie zawsze muszą być to zdjęcia w garniturze i sukni ślubnej.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

Czasem mogą być to sesje tematyczne, dzięki temu można stworzyć niezapomnianą i nieszablonowa sesję plenerową. Ważne aby państwo młodzi nie czuli się skrępowani, zdjęcia nie mnogą wyglądać sztucznie. Fotograf musi zatem zadbać o dobra atmosferę, czasem sesja fotograficzna powinna być raczej zabawą.