Interesujące warianty schodów

W każdym budynku, którego wysokość przekracza jedną kondygnację, muszą znaleźć się schody. W przeciwnym razie, jeśli w budynku nie zainstalowano windy, sprawne przemieszczanie się pomiędzy parterem a wyższymi kondygnacjami nie będzie możliwe. Schody wewnętrzne mogą przyjmować rozmaitą formę, kształt i wielkość. Często są to po prostu klasyczne schody żelbetonowe ze spocznikiem, choć nie brakuje inwestorów, którzy pytają o inne, interesujące warianty schodów.

Nowoczesne i eleganckie schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne pełnią w pomieszczeniach mieszkalnych dwie funkcje. Podstawową jest oczywiście funkcja użytkowa – zadaniem schodów jest zapewnienie sprawnej i bezpiecznej komunikacji góra-dół. Obok tego schody w domu pełnią funkcję estetyczną. W końcu jest to jedna z większych konstrukcji, jakie znajdują się w budynku mieszkalnym. Poza tym schody nierzadko usytuowane są naprzeciw wejścia głównego, a nawet bezpośrednio w salonie, dlatego dbałość o ich estetyczny wygląd jest koniecznością.

Schody powinny być spójne ze stylistyką wnętrza, w którym się znajdują. Wiele osób próbuje dopasować je do kolorystyki podłóg i drzwi. Wybranie identycznego materiału i koloru oczywiście nie jest konieczne. Schody powinny pasować do wnętrza, ale to nie znaczy, że muszą się z nim zlewać. Nowoczesne, ciekawe w formie, a zarazem eleganckie schody wewnętrzne najlepiej łączą się ze współczesnym budownictwem.

Schody drewniane, modułowe i inne

Schody wewnętrzne wykonuje się z różnych materiałów. Jeśli jest to żelbeton, gotowe stopnie obkłada się dodatkowo materiałem dekoracyjnym. Schody z drewna nie wymagają przeprowadzania takich zabiegów, niezależnie czy mamy na myśli schody strychowe, proste schody młynarskie, czy też okazałe schody wachlarzowe. Drewno umożliwia budowanie ciekawych konstrukcji, zarówno jeśli chodzi o bieg schodów (schody jednobiegowe, dwubiegowe, schody zabiegowe), jak i wzornictwo, poza tym niezaprzeczalnie tworzy w pomieszczeniu bardzo przyjemny klimat.

Ciekawą alternatywą dla schodów z drewna są konstrukcje modułowe. Schody systemowe, bo taką nazwę nosi to rozwiązanie, to produkty powstałe z połączenia drewna i metalu. W grupie takich produktów na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza schody DOLLE, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Schody modułowe DOLLE to produkty trwałe i estetyczne, a przy tym oferujące wiele możliwości aranżacyjnych. Schody DOLLE dostępne są w wielu ciekawych wariantach. Spośród szerokiej gamy produktów można wybrać zarówno takie, które dobrze sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, jak i takie, które śmiało można nazwać produktami innowacyjnymi, nowatorskimi, nadającymi pomieszczeniom szczególnego charakteru.

Interesujące warianty schodów DOLLE

Zamawiając schody oferowane przez znanego i cenionego producenta DOLLE, klient zyskuje możliwość wyboru rozmiaru schodów, koloru konstrukcji, kształtu balustrady, gatunku drewna na schody, a także sposobu jego barwienia. Poza tym może wybierać spośród wielu dodatkowych akcesoriów dedykowanych do schodów wewnętrznych. Produkty DOLLE spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.