Czym są słupki oznaczeniowo-pomiarowe?

Słupki oznaczeniowo-pomiarowe to konstrukcje, które służą do umieszczania znaków drogowych oraz różnego rodzaju urządzeń pomiarowych, takich jak mierniki prędkości czy alkomaty.

Są one montowane na poboczu dróg i autostrad oraz na terenach parkingów, stacji benzynowych czy w innych miejscach, gdzie wymagane jest oznakowanie i kontrola ruchu. Ze względu na swoje zastosowanie, dostępne są różne odmiany takich słupków. Charakteryzują się one dość sporą popularnością wśród szerokiego grona użytkowników ze względu na ich praktyczność, solidność i niezawodność.

Czym są słupki oznaczeniowo-pomiarowe?

Co warto wiedzieć o takich słupkach?

Przedstawione wyżej słupki oznaczeniowo-pomiarowe mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory, w zależności od ich przeznaczenia. Zazwyczaj są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, aby były trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Wśród najczęściej stosowanych urządzeń pomiarowych na słupkach oznaczeniowo-pomiarowych można wymienić sporo rozwiązań. Do ich grona zaliczane są na przykład mierniki prędkości, czyli urządzenia pomiarowe, które informują kierowców o aktualnej prędkości pojazdu.

Kolejnym zastosowaniem takich słupków są alkomaty, czyli urządzenia, które służą do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie bez znaczenia są też kamery monitorujące, czyli sprzęty, które rejestrują obraz z miejsca ich umieszczenia i służą do kontroli ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa. Można śmiało stwierdzić, że słupki oznaczeniowo-pomiarowe pełnią ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz w kontroli ruchu. Wymagają one regularnego serwisowania i kalibracji, aby ich pomiar był dokładny i nie wprowadzał w błąd kierowców.

Praktyczne i solidne słupki do różnych oznaczeń i pomiarów są dostępne w ofertach wielu firm, takich jak na przykład ptsrabka.pl. Znalezienie porządnych producentów i dystrybutorów nie jest obecnie trudnym zadaniem. Wiele takich firm prowadzi bowiem własne serwisy internetowe nakierowane na dokładne zaprezentowanie konkretnych ofert, jak również ich istotnych atutów.