Czego nie powinieneś robić projektując wnętrze swojego mieszkania?

Każdy kto kupi swoje wymarzone „em” nie ważne, czy z rynku pierwotnego czy też wtórnego, na pewno stanie przed bardzo poważnym zadaniem jakie jest wyposażenie, a przede wszystkim zaprojektowanie wnętrza takiego mieszkania.

Nie od dziś wiadomo, że w tym celu możemy wynająć specjalistów, by zaprojektowali wnętrze za nas, na podstawie naszych preferencji oraz wytycznych. Jednak czy możliwe jest samodzielne zaprojektowania takiego mieszkania? Czy jest to proces trudny? Czy trzeba posiadać do tego wykształcenie i jakieś specjalne umiejętności? Wszystkiego dowiemy się w dalszej części tego artykułu.
Decydując się na samodzielnie zaprojektowanie oraz wykończenie wnętrza naszego mieszkania musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których wspominają zazwyczaj sami specjaliści od projektowania wnętrz. Przede wszystkim niezależnie od rozmieszczenia pomieszczeń należy zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczeń. Nie możemy polegać tylko na jednym źródła światła, nawet jeśli pomieszczenie posiada po jednej lub kilku stronach okna, a więc dostęp do światła naturalnego. Każde pomieszczenie powinno posiadać minimum dwa źródła światła, nie wliczając w to źródła światła naturalnego. Czego nie powinieneś robić projektując wnętrze swojego mieszkania?

Nieodpowiednie oświetlenie, a właściwie niedostateczne oświetlenie pomieszczenia może znacząco wpływać na nasze samopoczucie, a także nastrój.

Dłuższy, negatywny wpływ nieodpowiedniego światła może także powodować zaburzenia w zdrowiu człowieka. Kolejną ważną sprawą jest również moment w którym będziemy malowali ściany. Choć mogłoby się to wydawać bezsensowne, to malowanie ścian powinniśmy zostawić na sam koniec, kiedy to już przymierzymy wszystkie meble i wyposażenie pomieszczeń. Niepożądaną sytuacją będzie uszkodzenie pomalowanej już ściany podczas ustawiania wszystkich mebli i pozostałych akcesoriów. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach by samemu podjąć się wystroju wnętrz, z chęcią zrobi to za nas dekorator wnętrz gdynia. W sieci możemy znaleźć naprawdę wielu doświadczonych specjalistów w tym zakresie.