Efekt mokrych włosów to nadal popularna fryzura

Jednym z największych trendów kosmetycznych ostatnich lat jest wet hair effect, inaczej mokra włoszka, czyli jak sama nazwa wskazuje, włosy z pozoru mokre, lśniące i niezbyt uporządkowane.

Najpopularniejszym sposobem noszenia tej fryzury jest styl zaczesany z dala od twarzy, bez przedziałka, dokładnie tak, jak naturalnie wyszłabyś spod prysznica. Nie jest to fryzura nowa, mokra włoszka powraca w różnych wersjach od dziesiątków lat, można ją nosić gładko zaczesaną, lub wykonać naturalnie wyglądające loki i fale. To niezwykle proste i idealne uczesanie na każdą okazję, kiedy chcesz, aby wszystkie oczy były skierowane na ciebie.

Efekt mokrych włosów to nadal popularna fryzura

Sprawdź jak zrobić fryzurę mokra włoszka

Kluczem do uzyskania tekstury wyglądającej na mokrą jest zablokowanie włosów, gdy są one w połowie suche. Mokre włosy nie wchłoną produktów, których używasz do tworzenia definicji i utrwalenia. Najpierw delikatnie osusz włosy ręcznikiem, aby usunąć wilgoć i zapobiec puszeniu się. Wymieszaj i zastosuj żel i krem do włosów, które zapewniają odpowiednie utrwalenie, połysk i wrażenie mokrych włosów. Skoncentruj się na nasadzie i połowie długości, aby utrzymać objętość i naśladować naturalny sposób wysychania włosów od nasady po kąpieli. Użycie większej ilości kremu na całej długości pomoże utrzymać ruchliwość i uniknąć kruchości, sztywności pasm.

Aby uzyskać wyjątkowo gładki efekt zaczesanych do tyłu włosów, użyj grzebienia z drobnymi zębami, aby wygładzić pasma. Aby uzyskać bardziej naturalny i plażowy efekt mokrej włoszki, użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, aby odgarnąć włosy z twarzy i zdefiniować fale. Gdy będziesz zadowolona z efektu, spryskaj całą głowę sprayem nabłyszczającym, aby dodać więcej blasku i sprawić, by włosy wyglądały na bardziej mokre niż są w rzeczywistości.

Nakładanie żelu do włosów, kremu, nabłyszczacza i sprayu na mokre włosy w krótkim odstępie czasu sprawia, że wyglądają na wilgotne. Lekko spryskaj głowę lakierem do włosów, zanim poprzednie produkty całkowicie wyschną. Więcej wskazówek, jak uzyskać taki efekt na włosach możesz znaleźć na stronie https://kobietanaczasie.pl/mokra-wloszka-idealna-fryzura-dla-kazdej-kobiety-sprawdz-jak-ja-zrobic/. Elegancka fryzura typu mokra włoszka pasuje do wszystkich cięć, długości i struktury włosów. Po prostu zdecyduj, jak intensywny chcesz uzyskać mokry efekt i jaki styl chcesz uzyskać, bardziej szykowny czy swobodny.