Odporne na uszkodzenia schody z kamienia naturalnego

Kamienie naturalne są najtrwalszym materiałem budowlanym o niezwykłej trwałości, długowieczności i właściwościach odpornych na warunki atmosferyczne.

Tak więc kamienie praktycznie są niezniszczalne. Plamy rzadko pojawiają się na kamieniach, a zwykła woda może z łatwością zmyć większość zabrudzeń i plam. Jeśli wybierzemy naturalny kamień na schody, przykładowo granit, z pewnością posłużą nam one przez wiele lat przy minimalnych pracach konserwacyjnych.

Odporne na uszkodzenia schody z kamienia naturalnego

Klatki schodowe z granitu

Czyszczenie kamienia i schodów granitowych jest łatwe dzięki praktykom odkurzania i zamiatania. Proste roztwory z łagodnych detergentów mogą przywrócić blask kamieniom. Dobrze wykończone powierzchnie z kamienia są łatwe do regularnego stosowania różnych praktyk czyszczenia, w tym odkurzania mechanicznego. Ponadto kamienne panele stopni są również wyposażone w blokujące się elementy narożne i nakładki w tym samym wykończeniu, aby pomóc osiągnąć pożądane wykończenie schodów.

Największą różnicą między granitem a marmurem jest twardość kamienia. Granit jest znacznie twardszym materiałem i przetrwa znacznie dłużej niż marmur. Marmur jest bardziej miękki i prawdopodobnie z czasem ulegnie zniszczeniu przez pękanie, odpryskiwanie i erozję, nie jest to zatem odpowiedni wybór na schody zewnętrzne. Najczęściej zaleca się stosowanie antypoślizgowej obróbki powierzchni stopni w schodach granitowych, w których cały stopień obrabiany jest od frontu. Ta metoda zapobiegania poślizgnięciom jest najbardziej niezawodna. Drugą najpopularniejszą metodą jest obróbka cieplna polerowanej powierzchni granitu w postaci chropowatych pasków. Szerokość 5 cm jest uważana za standardową. Listwy te wykonywane są na zamówienie, a ich szerokość i ilość ustala się z klientem.

Proces montażu pełnych stopni z granitu jest bardzo trudny, ponieważ są bardzo ciężkie. Dlatego podstawa przyszłej klatki schodowej musi być niezawodna i mieć prawidłowy kształt geometryczny. Sam nie poradzisz sobie z instalacją takiej klatki schodowej, jednak profesjonalne zespoły wykonają to zadanie szybko i sprawnie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://schody-granitowe-kmx.pl