Zadbaj o swoje zęby i zapobiegaj ich chorobom

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że pierwszą rzeczą, którą większość ludzi zauważa po spotkaniu z tobą, jest twój uśmiech.

Piękny uśmiech daje nam przewagę nad innymi w znalezieniu pracy oraz w sytuacjach osobistych. Wspaniały uśmiech jest rzeczywiście zaletą, dlatego regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są niezbędne dla zachowania zdrowych i pięknych zębów. Nie wszyscy rodzą się z ładnym uśmiechem i prostymi zębami, a niektórzy ludzie mają z czasem pogarszający się stan zębów. Stomatologia estetyczna potrafi obecnie zdziałać cuda, nawet jeśli brakuje nam kilku zębów lub mamy ukruszony ząb. Wyobraź sobie, że wkrótce zbliżasz się ważne spotkanie społeczne i zdajesz sobie sprawę, że Twoje zęby są poplamione lub odbarwione. Wtedy z pomocą przyjdzie Ci stomatologia estetyczna. Twoje zęby można wybielić w gabinecie stomatologicznym o około siedem odcieni, używając nakładek wybielających i specjalnego żelu, które mogą być wykonane na zamówienie. Jest to bezpieczna metoda na uzyskanie pięknych i białych zębów.

Jeśli niefortunny wypadek spowoduje utratę zęba lub jego części, stomatologia estetyczna oferuje koronę lub most, aby przywrócić ładny uśmiech lub nawet go poprawić.

W przypadku powstania ubytku stomatologia estetyczna zapewni wypełnienie w kolorze zęba, a w razie potrzeby nawet dopasowaną do zgryzu koronę. Dbając o swój uśmiech i odwiedzając regularnie gabinet stomatologiczny, przywrócisz również zdrowie zębów, a ostatecznie ogólny stan zdrowia fizycznego i jakość życia. Jeśli Twoje zęby są źle ukształtowane lub masz ubytki w uzębieniu, dentysta Kraków ma różne rozwiązania, takie jak licówki, aparaty ortodontyczne, nakładki, korony, czy implanty. Rezultat może przekroczyć twoje oczekiwania. Staw skroniowo-żuchwowy łączy dolną szczękę z głową i umożliwia ruch szczęki. Zaburzenia skroniowo-żuchwowe są bolesne i mogą negatywnie wpływać na wygląd twarzy. W wyniku zabiegów stomatologii estetycznej zęby są ustawione w idealnym kącie i wyrównane, co zmniejsza ryzyko rozwoju chorób stawu skroniowo-żuchwowego.