Olej arganowy i jego właściwości

Olej arganowy nie przez przypadek nazywany jest “płynnym złotem” i “eliksirem młodości”. Ten wyjątkowy składnik posiada właściwości nawilżające, ujędrniające, przeciwzapalne oraz regeneracyjne, dlatego nie trzeba było długo czekać, aż zainteresuje się nim przemysł kosmetyczny.

Olej arganowy wytwarza się z surowych orzechów drzewa arganii, występujących tylko i wyłącznie w regionach południowo-zachodniego Maroka. Na pierwsze owoce trzeba czekać aż 50 lat, a do wyprodukowania 1 litra oleju za pomocą tradycyjnej metody tłoczenia na zimno potrzebnych jest około 30-35 kg owoców.

Jakim składnikom olej arganowy zawdzięcza swoje cenne właściwości? Są to przede wszystkim witamina E, nazywana “witaminą młodości”, a także karotenoidy, polifenole i fitosterole, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak mróz, silny wiatr czy ostre słońce.

Zdecydowaną zaletą oleju arganowego jest również to, że doskonale natłuszcza skórę, czyniąc ją gładką i elastyczną. Warto również wiedzieć, że składnik ten jest świetnym wsparciem w leczeniu takich chorób skórnych jak łuszczyca czy egzema, a poza tym wzmacnia włosy i paznokcie. Jest bardzo delikatny, dlatego może być stosowany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

Olej arganowy znajdziemy w składzie włoskich kosmetyków marki Felce Azzurra, takich jak mydła w kostce i w płynie, żele pod prysznic i żele do mycia ciała. Produkty te są doskonale znane konsumentom we Włoszech. Obecnie, dzięki firmie Foodtrade Sp. z o.o., która jest jedynym polskim dystrybutorem renomowanej tej włoskiej marki, kosmetyki Felce Azzurra znajdziemy również na sklepowych półkach znanych sieciówek, takich jak m.in. Carrefour, Merco, Makro czy Piotr i Paweł.