Różnice między dermatologią, kosmetologią a medycyną estetyczną

Medycyna estetyczna to stosowanie różnych zabiegów na skórę i ciało, aby zachować zdrowie, piękno i witalność.

Technicy estetyczni są przeszkoleni w zakresie odnowy skóry, pomagając swoim klientom zrównoważyć natłuszczenie i nawilżenie oraz uzyskać zdrową, młodzieńczą cerę. Oprócz różnych zabiegów na twarz, często wykonują również zabiegi na ciało, takie jak peelingi solne lub cukrowe, nawilżające lub wyszczuplające okłady na ciało, różne techniki usuwania owłosienia, takie jak woskowanie lub depilację laserową oraz zabiegi w celu ujędrnienia i wyszczuplenia sylwetki. Różnorodne zabiegi i produkty są stosowane w celu ochrony skóry przed zagrożeniami środowiskowymi i zwalczania drobnych linii, zmarszczek i matowego, nierównego kolorytu cery. Estetycy są również wykwalifikowani w leczeniu schorzeń, takich jak trądzik, trądzik różowaty, egzema i suchość skóry, by wymienić tylko kilka. Wreszcie zabiegi pielęgnacyjne są dla klienta relaksujące i odmładzające. Jeśli Twoim celem jest gładka, zdrowa skóra, wizyta u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej może przynieść wiele korzyści. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą uprawiają licencjonowani lekarze specjalizujący się w schorzeniach skóry.

Praktyka estetyczna wyklucza diagnozę, wystawianie recepty lub jakąkolwiek inną usługę, procedurę lub terapię, która wymaga posiadania licencji lekarskiej.

Jeśli jesteś leczony przez dermatologa, medycyna estetyczna w Rzeszowie może zapewnić terapie uzupełniające i wspomagające. Ponadto estetycy są przeszkoleni w rozpoznawaniu wczesnych oznak wielu schorzeń skóry i skierują Cię w takim przypadku do dermatologa. Kosmetologia to nauka o zabiegach upiększających, w tym pielęgnacji paznokci, pielęgnacji i stylizacji włosów, nakładaniu makijażu, pielęgnacji skóry i nie tylko. Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin kosmetologii, niektórzy estetycy poza praktyką pielęgnacji skóry pracują w innych dziedzinach kosmetologii. Gabinety medycyny estetycznej często współpracują z lekarzami dermatologami w celu świadczenia klientom szerszego zakresu usług.