Podgrzewane jacuzzi – świetny pomysł na wieczór w ogrodzie

Właściciele domów z ogrodem coraz chętniej kupują jacuzzi, na rynku widzimy coraz więcej firm które sprzedają i instalują je.

Powinniśmy sprawdzić jakiej wielkości jacuzzi możemy zamontować w naszym ogrodzie, jeżeli nie wiemy jak to zrobić możemy umówić się z fachowcem, który wymierzy nasz ogród i zaproponuje najlepsze miejsce, trzeba bowiem pamiętać iż musimy doprowadzić wodę jak również zadbać o odpływ. Potrzebna będzie także energia elektryczna niezbędna do podgrzania wody lub też oświetlenia. Wybierając wannę z hydromasażem, należy sprawdzić, jak wanna filtruje wodę. Zazwyczaj wanny z hydromasażem używają filtrów harmonijkowych, które wychwytują tłuszcz lub brud.

Większość jacuzzi ma jedną lub dwie pompy, które wspierają masaż hydroterapeutyczny oraz oddzielną pompę cyrkulacyjną, która przepycha całą wodę z wanny przez system filtracji.

System zawiera szereg filtrów harmonijkowych, od pieniaczy lub worków filtracyjnych, które zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia, które mogą dostać się do wanny z hydromasażem jacuzzi podczas użytkowania. Ponadto niektóre mają ozonatory, które regularnie uwalniają ozon do wody. Ozon naturalnie zabija bakterie, więc zmniejsza ilość potrzebnego środka dezynfekującego. Filtry z hydromasażem powinny być czyszczone co kilka tygodni i wymieniane co roku. Sprzedawca jacuzzi zapewni nam szkolenie jakie zabiegi chemiczne stosować, nie powinno si stosować środków które mogą uczulać. Niektóre osoby mogą uczulać się na popularne środki czyszczące. W czasie kiedy wanna nie jest nieużywana powinna być przytyta, zapobiegnie to dostawaniu się do niej owadów cz też liści. Liście mogą szybko zapchać filtry, Najlepsze pokrowce na wannę z hydromasażem posiadają zamki, które pozwalają na wygodne mocowanie. Wiele osób doceni jacuzzi pod gwiazdami, dzięki możliwości podgrzania wody, możemy z nich korzystać także w czasie chłodniejszych wieczorów. Może być to świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi.