Sposoby przechowywania gruszek

Przechowywanie owoców nie jest rzeczą łatwą, przed ułożeniem owoców w chłodni należy wybrać tylko najlepsze owoce. Należy przesegregować owoce, które chcemy przechowywać przez dłuższy czas.

Należy obejrzeć je si sprawdzić czy nie są obite, czy wyglądają zdrowo i są twarde. Jadnak sztuka może zepsuć część partii przechowywanej w jednej skrzyni. Skrzynki nie mogą być ułożone bezpośrednio na podłodze, powinno się także zachować odległość pomiędzy półkami, aby zapewnić właściwą wentylację. Pomieszczeni powinno być ciemne, oraz powinna być zachowana niska temperatura bliska 0 stopni Celsjusza. Pomieszczeni powinno być także wietrzone, oraz posiadać wysoką wilgotność powietrza. Firmy zajmujące się przetwórstwem posiadają odpowiednie chłodnie do przechowywania owoców.

Jednak należy pamiętać iż budowa hali jest niezwykle kosztowne, wymaga odpowiednich zezwoleń i nadzoru budowlanego. Jeśli nie mamy czasu, mamy jeszcze inne wyjście.

Możemy bowiem zakupić lub wynająć hale stalowe, które w zupełności spełnią wymagania, wcale nie gorzej niż stawiana z muru hala. Oczywiście takie hale stalowe także nie są tanie, jednak w porównaniu z kosztami i kłopotami, jakie powoduje budowanie konkretnej hali, wcale nie są takie drogie. Nie musimy kupować hali, jeśli nie jesteśmy pewni, że firma będzie funkcjonowała dokładnie tak, jak chcemy. Możemy poszukać firmy, która zajmuje się przechowywaniem owoców, posiadają one własne chłodnie, w których owoce mogą leżeć przez dłuższy czas. Osoby, które nie wiedzą jak przechowywać gruszki powinny tym bardziej poszukać pomocy specjalistów. Trzeba pamiętać iż niewłaściwie przechowywane owoce mogą się po prostu zepsuć i stracić swoją wartość. Owoce które przechowujemy w chłodni przeznaczone są do sprzedaży w całości, natomiast owoce gorsze jakości są przerabiane. Oczywiście odpowiednie klasy owoców różnią się ceną, dlatego należy odpowiednio zadbać o właściwe przechowywanie jabłek i gruszek. Należy przypilnować każdego elementów takich jak temperatura czy wilgotność w chłodni. Zastanawiasz się jak przechowywać jabłka? – Zerknij na nasz kanał youtube.