Tabliczka z numerem – właściwe oznaczenie posesji

Każdy dom powinien posiadać odpowiednie oznaczenie. Z pewnością musi posiadać numer, dzięki któremu możemy łatwo go zlokalizować. Dodatkowo na tabliczce może znajdować się nazwa ulicy czy też alei przy której się znajduje.

Na tabliczce może także znaleźć się nazwisko mieszkańców. Tabliczki mogą przybierać bardzo różne formy, zazwyczaj są niewielkie prostokątne, z numerem i nazwą ulicy, jednak wiele osób wybiera duże cyfry. Tabliczki zazwyczaj umieszczamy na budynku, rzadziej na drzwiach czy na płocie. W przypadku niektórych miast posiadają one charakterystyczne dla danego miasta kolory. Najczęściej tabliczki są wykonane z blachy, ciągłe na rażenie na działanie czynników atmosferycznych sprawi, że muszą być one odporne na deszcz, czy też działanie promieni słonecznych. Obecnie coraz częściej widzimy numery kamienne, które bardzo dobrze komponują się z wyglądem naszego domu.

Wiele osób wybiera właśnie taki rozwiązanie, może być także wykonana z użyciem tynki jaki mamy na naszym domu, aby całość bardzo dobrze komponowała się i stanowiła jeden zamysł architektoniczny.

Zamiast cyfry można także zamówić tabliczki, gdzie numer opisany jest literami, jest to dość rzadko spotykany pomysł, jednak coraz bardziej popularny. Jeżeli nasz dom stoi na skrzyżowaniu ulic warto założyć tabliczkę z nazwą ulicy, tak aby nie było wątpliwości. Oczywiście tabliczki na dom muszą być dobre widoczne, czy muszą posiadać odpowiednią wielkość, powinny być także umiejscowione w wyższym punkcie, zwłaszcza jeżeli posiadamy wysoki płot tak aby każdy mógł zobaczyć numer. Nie warto także stosować zbyt wymyślnych czcionek, tak aby można by łatwo odczytać numer, i nie było pomyłki. Obecnie zamawiamy coraz więcej towarów za pomocą internetu, kurierzy z różnych firm dostarczają towary ze sklepów pod nasze drzwi łatwe zlokalizowanie naszego adresu jest zatem dość ważne. Jeżeli posiadamy firmę można zamówić tabliczkę z nazwą firmy, oraz numerem domu, ułatwi to naszych kontrahentom odnalezienie siedziby. Obecnie tabliczki na dom możemy nabyć w internecie, można wybierać spośród wielu różnych modeli, można także zaprojektować wygląd naszej tabliczki.