Skuteczne suplementy diety na odchudzanie

Podczas stosowania diety ketogenicznej warto nie tylko przestrzegać planu odpowiednio dobranych posiłków, ale również zadbać o swoje jelita.

Suplementy diety związane z jelitami należą do kategorii suplementów naturalnych, ale mają swoją własną sekcję, ponieważ są to bakterie jelitowe wpływające na naszą wagę i zdrowie. W naszych jelita znajduje się ponad tysiąc gatunków bakterii, które odgrywają ważne role, takie jak rozkładanie pożywienia na składniki odżywcze, wspomaganie układu odpornościowego i zwalczanie toksyn. Każdy ma inne bakterie jelitowe i mogą być one bardzo zróżnicowane, ale na mikrobiom może wpływać wszystko, od diety po wagę czy przyjmowane leki. O bakterie jelitowe należy odpowiednio dbać i je wspierać, aby jak najlepiej spełniały one swoje funkcje, również podczas stosowania diety ketogenicznej. Najlepszym sposobem jest dostarczanie organizmowi prebiotyków i probiotyków. Probiotyki to dobre bakterie jelitowe, które można znaleźć w produktach kwaśnych, sfermentowanych i kiszonych, takich jak jogurt, kefir, maślanka, kiszona kapusta i ogórki kiszone. Ale żeby probiotyki mogły wykonywać swoją pracę, muszą jeść, i tu właśnie wkraczają prebiotyki. Skuteczne suplementy diety na odchudzanie

Błonnik prebiotyczny odżywia pożyteczne bakterie jelitowe, aby mogły się rozwijać i działać.

Pokarmy bogate w błonnik również są ważne dla naszego zdrowia i zachowania szczupłej sylwetki, ale na diecie ketonowej nie możesz spożywać tylu zbóż i innych produktów dostarczających błonnik, ile trzeba dla zachowania zdrowia. Możesz jeść warzywa o dużej zawartości składników odżywczych i o niskiej zawartości węglowodanów, takie jak szpinak, cukinia i brokuły. Na diecie ketogenicznej musisz również uzupełniać polifenole, które wspierają pożyteczne bakterie w jelitach, a można je uzyskać z kawy, czekolady, herbaty i produktach żywnościowych w jasnych kolorach. Więcej o suplementach diety zgodnych z zasadami diety ketogenicznej przeczytasz na stronie https://aptekiarnika.pl/tabletki-na-odchudzanie-keto-actives/. Twój układ trawienny wytwarza enzymy, które pomagają rozkładać żywność, dzięki czemu łatwiej wchłaniasz składniki odżywcze. U niektórych osób wysokiej jakości suplement z enzymami trawiennymi może powodować lepsze trawienie i wchłanianie witamin.