Co wpływa na jakość i trwałość łóżka?

Wybierając do sypialni łóżko, trzeba mieć na uwadze także materace, które nie posłużą nam na rok czy dwa, ale na dłużej. Niektórzy bagatelizują tę sprawę, a jednak to przede wszystkim materace świadczą o późniejszej jakości i trwałości łóżka.

Na materacu śpimy, odpoczywamy, dlatego też powinniśmy zapewnić naszemu kręgosłupowi zdrowy i wygodny sen. Jaki więc wybrać, aby spełniał swoją funkcję w jak najlepszy sposób. Wiele osób nie przykłada wagi do jego znaczenia. A później jednak okazuje się, że nie mogą spać, jest im za twardo lub za miękko. Materac najlepiej sprawuje się sprężynowy. Nie należy natomiast kupować materacy gąbczastych, które to często znajdują się w kanapach czy sofach. Te, pod wpływem uciskania, ubiją się, tworząc doły na materacu. Nie każdy potrafi, ale nikt nie powinien spać na wzgórzach. Dlatego wybór materaca sprężynowego może zagwarantować długotrwałość oraz stabilność materaca, a przede wszystkim wygodę naszego snu. Zdrowy kręgosłup to zdrowe ciało. Dlatego należy o niego dbać, jak o własne oko. Wiele osób, kupując materace do sypialni, popełnia duży błąd. Kupuje te najtańsze, albo po prostu tak, aby na nich zaoszczędzić. Jednak nie pomyślą oni o tym, że to właśnie materace są główną częścią tego, na czym śpimy. Co nam po samym korpusie łóżka, skoro nie możemy spać na szczebelkach?

Za to, posiadając sam materac, możemy go rozłożyć na podłodze i wygodnie spać. Wybierając pomiędzy materacem z gąbki a tym, wykonanym ze sprężyny, polecam sprężynowy. Materace gąbkowe zazwyczaj są wykonane z gąbki poliuretanowej. Charakteryzuje się ona tym, że pianka ta wypełniona jest pęcherzykami powietrza, która pod wpływem nacisku ugniata się i uwalnia te pęcherzyki. Po tym tworzą się nieodwracalne w gąbce deformacje, jak połamania czy wgniecenia. Materac taki nie nadaje się więc do łóżka sypialnianego, gdyż używany codziennie, pod wpływem kilkudziesięciu kilogramów bardzo szybko może się zniszczyć. No chyba, że zakupimy materac wykonany z gąbki lateksowej, która się nie wygniata, dzięki kanalikom powietrznym w materacu i specjalnej jego strukturze, jednak jest dosyć droga. Aby znaleźć więcej informacji kliknij: link.