Przejmij całkowitą kontrolę nad tym kiedy i ile pracujesz! Zostań kierowcą Bolta

Korzystanie z aplikacji Bolt to jeden z najpopularniejszych sposobów na przemieszczanie się w obrębie największych miast Polski. Oferta ta wyróżnia się głównie, dzięki konkurencyjnych cenom, dużej ilości dostępnych kierowców oraz intuicyjnej aplikacji. Bolt umożliwia więc naprawdę szybkie i tanie przemieszczanie się o każdej porze dnia i nocy, również w święta oraz weekendy. Jednak jak wygląda korzystanie z aplikacji Bolt z perspektywy kierowcy i czy jest to opłacalny sposób na zarobek? Przekonaj się, czytając dalszą część tego tekstu.

Jak zostać kierowcą Bolt?

Praca jako kierowca Bolt to rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi sztywnych godzin pracy i rutyny wkradającej się w codzienność pracowników wielu firm. Decydując się na pracę w Bolt kierowca sam ustala ile godzin dziennie i w jakie dni chce pracować, od czego uzależniona będzie późniejsza wypłata oraz inne benefity, Nikt, jednak nie zmusza nas do pracy w określonym czasie, a grafik ustalamy sobie całkowicie sami.

Samo zgłoszenie chęci pracy jest banalnie proste i wymaga od kierowcy jedynie wypełnienia formularza rejestracyjnego, w którym należy zamieścić kilka informacji o sobie, a następnie oczekiwać na otrzymanie zaproszenia do współpracy od firmy. W dalszych etapach należy podać już nieco bardziej szczegółowe informacje oraz dostarczyć skany kilku niezbędnych do podpisania umowy dokumentów:

  • dowodu osobistego,
  • prawa jazdy (kierowca musi je posiadać od minimum roku),
  • zaświadczenia o niekaralności (nie może być ono starsze niż sprzed 3 miesięcy),
  • zaświadczenia o przebyciu niezbędnych badań lekarskich oraz psychologicznych,
  • potwierdzenie wpisu do CEIDG bądź KRS,
  • numer NIP, a także VAT EU.

Przyszły zatrudniony, którego interesuje praca w Bolt, musi dostarczyć również firmie zdjęcie do profilu kierowcy oraz skan dowodu rejestracyjnego pojazdu, którym będzie wykonywał swoje obowiązki służbowe wraz z potwierdzeniem ważnego przeglądu OC tego pojazdu.

Warunki, jakie musi spełniać auto dopuszczone do pracy w ramach usługi Bolt

Bolt jest firmą, dla której najważniejsze jest zadowolenie, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników aplikacji. Z tego powodu auta dopuszczone do współpracy muszą spełniać szereg wymogów. Najważniejszym z nich jest wiek pojazdu. Samochód nie może być modelem starszym niż z 2001 roku. Dodatkowo musi posiadać minimum cztery drzwi i cztery fotele, nie licząc miejsca dla kierowcy. Bardzo ważny jest stan techniczny auta, bowiem pojazd nie może wykazywać żadnych uszkodzeń, a sam wygląd samochodu powinien wzbudzać zaufanie i poczucie bezpieczeństwa użytkowników.

Praca w Bolt bez działalności gospodarczej i auta

Wiele osób błędnie zakłada, że praca jako kierowca Bolt skierowana jest wyłącznie do osób posiadających własne auto oraz zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie jest to prawda, ponieważ istnieje możliwość zwrócenia się do jednego z partnerów Bolt, którzy nie tylko pomogą w wypełnieniu wszystkich formalności, ale i wypożycza kierowcy własny samochód z bogatej floty aut w zamian za niewielką miesięczną prowizję od zarobków.

Jak widać, rozpoczęcie pracy w Bolt jest dziecinnie proste a możliwość poczucia wolności i decydowania o swoim losie unikatowa i niemal niespotykana w innych miejscach pracy. Na uwagę zasługują także godziwe zarobki oraz możliwość wypożyczenia auta do pracy.