Wszystko, co musisz wiedzieć o wypadaniu włosów

To może być bardzo frustrujące, gdy doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju wypadania włosów, zwłaszcza jeśli twoje wspaniałe włosy były twoją ukoronowaniem przez całe życie.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które można z tym zrobić. W tym artykule omówimy tylko niektóre sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów.Wykazano również, że stres ma związek z wypadaniem włosów. Jeśli chcesz zachować pełną zdrową głowę, postaraj się zachować jak najmniej stresu. Wykazano, że stres powoduje ucisk i ograniczenie dopływu krwi do skóry głowy, co powoduje obumieranie mieszków włosowych.Możliwe, że chemikalia mogą prowadzić do wypadania włosów. Jeśli używasz chemii na swoich włosach, najlepiej zlecić to licencjonowanej kosmetyczce. Są w stanie odpowiednio przeprowadzić chemiczne zabiegi na włosach. Ponadto, jeśli farbujesz włosy, rób to nie częściej niż co 6 do 8 tygodni.Konieczna jest nauka radzenia sobie w trudnych czasach, ponieważ ciągły niepokój związany z trudnymi okolicznościami może przyspieszyć wypadanie włosów. Jeśli niedawno zmarł członek rodziny, zasięgnij porady, aby poradzić sobie ze stratą. Zmniejszy to Twój niepokój i pomoże zwalczyć wypadanie włosów.Niektóre wypadanie włosów jest normalne, większość ludzi każdego dnia traci od 50 do 100 włosów. Jeśli uważasz, że wypadanie włosów jest ponad normalne, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dermatologiem, ponieważ będą oni w stanie zapewnić Ci leczenie wypadania włosów.Innym sposobem zapobiegania wypadaniu włosów jest delikatne masowanie skóry głowy palcami. Zwiększy to krążenie krwi w mieszkach włosowych i otworzy naczynia krwionośne. Masuj skórę głowy przez około 5-10 minut, delikatnie poruszając palcami. Wszystko, co musisz wiedzieć o wypadaniu włosów

Stres może spowodować utratę części włosów.

Pocieranie skóry głowy może pomóc zmniejszyć stres i zmniejszyć ilość traconych włosów.Jednym z najgorszych obszarów, których należy unikać za wszelką cenę, są miejsca z suchym powietrzem. Niezależnie od pory roku będą miejsca bardzo wysuszone, które mogą osłabiać pasemka i powodować ich wypadanie. Trzymaj się z dala od suchego klimatu w trosce o Twoje włosy.Kucyk to świetny sposób na odciągnięcie włosów i utrzymanie ich w czystości, ale uważaj, aby codziennie zmieniać pozycję kucyka. Włosy, które są stale obciążone w tym samym miejscu przez kucyki, spinki i opaski, łatwo ulegają osłabieniu i łamaniu lub wypadaniu.DHT jest produktem ubocznym rozpadu testosteronu i jest głównym czynnikiem wypadania włosów. W rzeczywistości oznacza to, że wypadanie włosów wynika głównie z braku równowagi hormonalnej. Wiele badań wykazało, że to prawda, w tym jeden test wśród Japończyków, którzy stosowali dietę zachodnią. Popraw swoją dietę już dziś.Utrzymywanie skóry głowy w jak największej czystości może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów. Twoja skóra głowy jest pod wieloma względami podobna do twarzy. Jeśli masz zatkane pory, bardziej prawdopodobne jest wystąpienie wyprysków. Jeśli masz brudną skórę głowy, bardziej prawdopodobne jest, że stracisz włosy. Konsekwentnie myj skórę głowy łagodnym produktem myjącym.Wiele osób nadal uważa, że ​​to mit, że kapelusze i gumki mogą powodować wypadanie włosów u kobiet, ale w rzeczywistości jest to częściowo prawda. Podczas gdy czapki i kucyki nie powodują łysienia, powtarzające się tarcie i mocno ściągnięte włosy mogą powodować miejscową utratę włosów i łamanie się na linii włosów. Używaj powlekanych gumek do włosów i nie ciągnij zbyt mocno włosów, aby ograniczyć to do minimum.To tylko niektóre z rzeczy, które musisz wiedzieć o radzeniu sobie z frustracją związaną z wypadaniem włosów. Wypróbuj to, czego się tutaj nauczyłeś, a nie tylko pomoże Ci to powstrzymać dalsze wypadanie włosów, ale możesz być na drodze do odzyskania dawnej świetności!