Co przyciąga nas do Kazimierza nad Wisłą?

Kazimierz Dolny nad Wisłą to miasteczko, które charakteryzuje się bardzo ciekawym położeniem, jest to miejsce o pięknej, starej zabudowie, gdzie przyjeżdża wielu turystów.

Kazimierz leży nieopodal Nałęczowa oraz Janowca, możemy skorzystać z rejsów po Wiśle, zwiedzać tutejsze zabytki czy też wiele atrakcji, które znajdują się w okolicach Kazimierza.

Co przyciąga nas do Kazimierza nad Wisłą?

Kazimierz Dolny to miejsce przyjazne turystom

W Kazimierzu Dolnym znajdziemy wiele restauracji, kawiarenek możemy wypocząć na rynku. Jest tu wiele miejsc, które warto odwiedzić, przykładowo ruiny zamku, którym powstał w XIV wieku, baszta, która jest najwyższym punktem w okolicy. Kazimierz to także piękne kamieniczki, wiele z nich pochodzi z okresu renesansu. Należały niegdyś do kazimierskich kupców, którzy w XVIII wieku wprowadzili tu interesy, handlowali zbożem. Kazimierz Dolny był kiedyś ważnym ośrodkiem handlowym, świadczą o tym spichlerze, które znajdują się nad Wisłą. Okolica Kazimierza Dolnego sprzyja wycieczkom pierwszym oraz rowerowym, możemy przechadzać się promenadą nad Wisłą, zobaczyć pobliskie wyjątkowe wąwozy.

Kazimierz Dolny to także bardzo dogodna baza turystyczna, znajdują się tu hotele, pensjonaty czy też domki do wynajęcia. Jeżeli poszukujemy domków dla całej rodziny możemy skorzystać z oferty Moje Miejsce Kazimierz. Jest to ośrodek wypoczynkowy niedaleko Kazimierza, gdzie możemy wynająć domki w wysokim standardzie, może być to przykładowo domek dla sześciu osób, z zadaszonym tarasem oraz prywatnym ogródkiem. W domku znajdują się dwie podwójne sypialnie, salon z kanapą, aneks kuchenny z płytą, lodówką oraz zmywarką. Znajdziemy tu także wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne, łazienkowe, dostępny jest internet bezprzewodowy, telewizja. Ośrodek oferuje wiele atrakcji takich jak kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, basen z podgrzewaną wodą, plac zabaw dla dzieci z trampolinami.

Jest to obiekt bardzo dobrze wyposażony, możemy dodatkowo skorzystać z sauny, wynająć rowery, więcej o środku możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/o-obiekcie. Ośrodek jest położony niedaleko Kazimierza oraz Nałęczowa, gdzie możemy udać się rowerami, znajdziemy tu wiele naturalnych terenów, które sprzyjają wycieczkom rowerowym, nieopodal znajdują się także wąwozy lessowe.