Sprzątanie ogródków działkowych co zrobić z liśćmi?

Porządkując działkę czy ogródek, warto zwrócić uwagę, iż powstaje wiele odpadów zielonych, mogą być to liście, trawy, chwasty.

Często zmieszane są one z ziemią, nie możemy ich wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Niekiedy w pobliżu ogródków działkowych znajdują się specjalne kontenery na tego typu odpady, jednak nie zawsze znajdziemy je w pobliżu naszej działki. W tym przypadku należy zadbać o wywóz tego typu odpadów w własnym zakresie.

Sprzątanie ogródków działkowych co zrobić z liśćmi?

W jaki sposób pozbyć się odpadów zielonych?

Jeżeli dysponujemy własnym transportem, przykładowo posiadamy przyczepkę czy też samochód dostawczy, możemy odpady zielone wywieźć do punktu utylizacji, informacje na temat wywozu możemy otrzymać w naszym urzędzie gminy. Tego typu odpady można umieścić w specjalnych workach typu big bag, w których zmieścimy 2 lub 3 metry sześcienne. W tym przypadku, jeżeli nie są to śmieci pochodzące z działalności gospodarczej, będą one odebrane za darmo, możemy je także wykorzystać na naszej działce w kompostowniku.

Możemy wynająć kontener, który zostanie podstawiony w dogodne dla nas miejsce, możemy wybrać oczywiście różne wielkości kontenerów dopasowane do naszych potrzeb. Firma, która dostarcza kontenery, także odbiera je wraz z odpadami, zajmuje się utylizacją. Zatem możemy w ten sposób wygodnie pozbyć się różnych odpadów zielonych, mogą być to krzaki, gałęzie, liście, trawy. Z pewnością podczas jesiennych czy też wiosennych porządków na działce będzie to najlepszy pomysł, aby pozbyć się odpadów tego typu. Odpadów zielonych nie można oczywiście pozbywać się nielegalnie, przykładowo wywozić ich do lasu, za co mogą grozić nam wysokie kary.

Na terenie całego kraju znajdziemy firmy, które oferują wywóz odpadów zielonych warszawa także jest miastem, gdzie możemy znaleźć firmy, które wywiozą różne odpady tego typu. Z pewnością możemy ustalić termin, wielkość kontenera, terminu odbioru. Dzięki temu pozbędziemy się w sposób legalny odpadów zielonych, które zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane.