Jak inwestować w kryptowaluty – przegląd strategii

Historia kryptowalut sięga 2009 roku. Pierwszą cyfrową walutą był Bitcoin, który stworzyła osoba bądź grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Mimo upływu lat zainteresowanie handlem kryptowalutami w dalszym ciągu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wielokrotnie słyszeliśmy o historiach osób, którym w ten sposób udało się zarobić prawdziwy majątek. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że handel kryptowalutami wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. W poniższym artykule doradzamy, jak inwestować w kryptowaluty.

Inwestycja w kryptowaluty – o czym powinni wiedzieć początkujący? 

„Kup tanio, drogo sprzedaj” – wydawać by się mogło, że ta maksyma doskonale oddaje specyfikę inwestowania w dowolne surowce. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że rynek kryptowalutowy wyróżnia się wyjątkowo dużą zmiennością. 

W związku z tym, że kryptowaluty nie podlegają kontroli przez jakąkolwiek instytucję, ich kursy mogą ulegać ogromnym zmianom nawet w przeciągu kilku godzin. Tym samym osoby, które posiadały kryptowaluty o znacznej wartości, w bardzo krótkim czasie mogą bardzo dużo stracić. Mimo dużego ryzyka, w dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się na inwestycję w cyfrowe waluty. Nie ma się co dziwić, ponieważ w ten sposób można zarobić w krótkim czasie naprawdę duże pieniądze. Potrzebujesz innych porad na temat inwestowania w kryptowaluty? Więcej informacji jest tutaj.

Od czego uzależniony jest kurs kryptowalut? 

Co przede wszystkim wpływa na kurs kryptowalut? Liczba czynników jest bardzo duża. Przede wszystkim jest to popyt i podaż, komentarze znanych osób na temat poszczególnych kryptowalut, aktualna sytuacja gospodarcza na świecie, decyzje biznesowe podejmowane przez największe instytucje skupujące kryptowaluty itd. Wszystkie te elementy mogą mieć naprawdę duże znaczenie.

Najważniejsze jest to, by osoby zainteresowane handlem kryptowalutami bardzo uważnie śledziły wszystko to, co dzieje się na rynku. Tylko wtedy będą one mogły w odpowiednim czasie zareagować na nadchodzące zmiany kursu i zapewnić sobie zysk bądź zminimalizować stratę wynikającą z danej inwestycji. 

Wchodząc na rynek kryptowalutowy musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że nieodłącznym elementem inwestycji w waluty cyfrowe jest stosunkowo wysokie ryzyko. Trzeba pamiętać o tym, że istnieje możliwość utraty wszystkich zainwestowanych środków. 

Strategie inwestowania w kryptowaluty 

Nie istnieje jedna złota recepta na osiągnięcie sukcesu na handlu kryptowalutami. Specjaliści wyróżniają przede wszystkim podejście krótkoterminowe oraz długoterminowe. W tym pierwszym przypadku inwestorzy skupiają się przede wszystkim na niezwykle uważnym obserwowaniu wahań kursów i częstym sprzedawaniu swoich aktywów. 

Z kolei inwestycje długoterminowe mogą trwać nawet przez kilka lat. Wówczas inwestor nie zwraca uwagi na krótkoterminowe wahania kursów swoich kryptowalut, ponieważ oczekuje na zmiany w dłuższej perspektywie.