Jak wybrać odpowiednią do potrzeb dzielarkę do ciasta

Jedną z głównych cech, na którym należy się skoncentrować wybierając dzielarki do ciasta, jest zapewnienie większej niezawodności i wydajności.

Istnieją różne rodzaje dzielarek do ciasta z oddzielnymi funkcjami i wyposażeniem. W piekarniach i cukierniach sprawdzi się dzielarka ciasta z precyzyjnym sterowaniem ruchem, ponieważ masz kontrolę i nacisk dzielenia. Możesz także regulować szybkość procesu dzielenia i optymalizować proces podawania wraz z utrzymywaniem poziomu podciśnienia bez odgazowywania i obciążania ciasta.

Jak wybrać odpowiednią do potrzeb dzielarkę do ciasta

W sprzedaży znajdziemy różne modele dzielarek

Istnieją również dzielarki do ciasta, które nie obciążają zbytnio ciasta, co oznacza, że kształtują je bez forsowania. Arkusze ciasta są cięte na kawałki wagowo, które są następnie mierzone przez komórki znajdujące się pod przenośnikiem. Rozdzielacze zapewniają również dużą dokładność, ponieważ gdy ciasto spoczywa w leju, korycie lub dzieży, będzie ulegać zmianom za każdym razem, gdy jest mieszane. Oznacza to, że kawałki ciasta mogą nie mieć tej samej konsystencji i mogą wymagać pracy w dalszej części linii.

Warto znaleźć dzielarkę do ciasta, która jest wyposażona w system ważenia kontrolnego, co oznacza, że uzyskasz większą dokładność. Poprawia to dokładność wagi i pozwala piekarzom na uzyskanie spójnych produktów. Maszyna może szybko się dostosować, dzięki czemu można zarządzać większą dokładnością skalowania. Możliwość szybkiej regulacji jest nieoceniona w przypadku dzielarki do ciasta.

Odpowiednia dzielarka do chleba pomaga w tworzeniu równych, okrągłych porcji ciast, co zmniejsza nakład pracy ręcznej. Dzielarka do ciasta jest zbudowana w sposób, który zapewnia płynne połączenie między procesami technologicznymi. Mają one na celu pomóc użytkownikom w łatwym kontrolowaniu różnych narzędzi zaangażowanych w proces cięcia i zaokrąglania. Dzielarki hydrauliczne mogą automatyczne lub manualne. Zaleca się wybór dzielarki do ciasta, która jest dostarczana z rozszerzonym zestawem wyposażenia. Dzięki temu urządzenie tego typu idealnie nadaje się do piekarni, cukierni czy restauracji.