Implanty stomatologiczne szczęśliwy uśmiech dla każdego seniora

Wiele osób chce aby ich uśmiech lśnił mimo upływu lat, tutaj z pomocą przychodzą implanty. Możemy uzupełnić braki, sama operacja implantologiczna trwa około godziny.

Jednak następnie musimy odczekać około 3-6 miesięcy, aż implant się zagoi. W tym czasie pacjent otrzymuje tymczasową protezę, po 3-6 miesiącach możemy rozpocząć drugą fazę leczenia. W tej fazie zakłada się koronę i dzieło jest całkowicie skończone. Jeśli implanty są utrzymywane w czystości i nie palisz, nie powinno być z nimi żadnych problemów. Większość koron na implantach może być mocowana i usuwana tylko przez dentystę. Jeżeli mamy protezę na implantach, możemy je usunąć, aby je wyczyścić. W przypadkach, gdy brakuje kilku zębów, wystarczy wszczepić dwa lub trzy implanty. Zdarza się to bardzo rzadko, ale niekiedy należy założyć implant drugi raz. Pod koniec następnego gojenia przeszczepu można zastosować mostek. Doskonałą metodą na uzupełnianie ubytków w jamie ustnej są implanty. Metoda ta pozwala na wypełnienie pojedynczych braków, jak i bardziej rozległych, spowodowanych chorobą, bądź też zdarzeniami losowymi. Implant jest zastępstwem naturalnego korzenia zęba, do którego następnie przytwierdzana jest część widoczna dla oka. Dzięki zastosowaniu nowych technik, implanty obecnie są coraz bardziej odrzucane, a czas gojenia ran znacząco się skrócił. Stomatologia to nauka, która jak każda inna ciągle się rozwija, ewoluuje.

Dzięki temu, niektórzy z nas mogą skorzystać z stosunkowo nowej metody poprawy stanu naszego uzębienia – z implantów. Nowoczesne implanty są bardzo wytrzymałe, bezpieczne, wyglądają bardziej naturalnie, do złudzenia przypominają naturalne zęby. Implanty instaluje się w jamie ustnej podczas operacji, gdzie pacjent poddawany jest narkozie. Nie ma mowy tu o znieczuleniu miejscowym, gdyż implanty umieszczone są w naszym naturalnym korzeniu. Operacja taka byłaby dla pacjent traumatycznym przeżyciem, gdyby nie narkoza. Do wykonania wszystkich tych czynności potrzebny jest wiele różnych akcesoriów, które proponuje sklep protetyczny. Można zakupić przykładowo kompresory, stoły protetyczne, wtryskarki, piły do modeli dzielonych czy klamrografy.