Wymień stare zawiasy przegubowe na nowe z prowadnikiem

Przez wiele lat zawiasy przegubowe były standardem w szafach i innego rodzaju meblach z drzwiami, ale taki sprzęt nie był skuteczny na dłuższą metę.

Z biegiem czasu połączenie między zawiasem a szafką zawodzi, śruby się poluzowują, szuflady i drzwi odpadają. Użycie nowoczesnych ukrytych zawiasów jest bardzo korzystne, zwłaszcza w porównaniu z zawiasami przegubowymi.

Wymień stare zawiasy przegubowe na nowe z prowadnikiem

Wysokiej jakości zawiasy szafkowe ułatwiają dostęp do zawartości mebli

Ukryte zawiasy szafkowe mają wiele zalet, a główną z nich jest to, że są niewidoczne. Ponieważ są całkowicie ukryte wewnątrz szafek, w żaden sposób nie kolidują z projektem i nie gromadzą kurzu ani zanieczyszczeń, dzięki czemu doskonale nadają się do wszechstronnego zastosowania również w szafkach kuchennych czy łazienkowych. Dodatkowo tego typu zawiasy zamykają się jednak samoczynnie w zakresie 20 stopni i pozostają zamknięte bez dodatkowego sprzętu. Niektóre rodzaje zawiasów szafkowych zamykają się nie tylko samoczynnie, ale również z cichym domykaniem. Dzięki temu zapewniają ciche zamykanie drzwi i szuflad, które się nie zatrzaskują z nieprzyjemnym hukiem. Takie powolne zamykanie nie tylko wydłuża żywotność szafy, ale także sprawia, że w zamykanie drzwi jest znacznie bardziej ciche i wygodne.

Zawiasy szafkowe mają trzy wymiary regulacji, aby idealnie dopasować wszystkie drzwi. W górę i w dół, w lewo i w prawo, do środka i na zewnątrz, te zawiasy można łatwo dostosować do wszystkich twoich potrzeb w zakresie projektowania mebli. Dodatkowo ich montaż jest niezwykle łatwy za pomocą zwykłego śrubokrętu, dzięki temu ewentualna wymiana lub naprawa drzwi jest bardzo prosta. Do montażu stosuje się wbudowane metalowe wkładki i zaślepki, które zapewniają długotrwałe i trwałe połączenie drzwi z korpusem mebli. Zawiasy zapewniają cichą, regulowaną obudowę i łatwe otwieranie i zmykanie szafek.

Możesz zdecydować się na zawiasy szafkowe z cichym domykaniem jeśli masz w domu dzieci. W ten sposób wszystkie meble zamykają się powoli, zapobiegając zranieniu palców. Dodatkowo tego typu zawiasy uniemożliwiają głośne i energiczne zamykanie szafek, przez co drzwiczki nie hałasują i nie są podatne na uszkodzenia.