Wspomaganie wózka inwalidzkiego – czy warto się na nie zdecydować?

przystawka do wózka inwalidzkiego

Konieczność poruszania się na wózku mocno nas ogranicza, a często także i otoczenie nie sprzyja tej formie przemieszczania się. Z drugiej strony nie każdy może zdecydować się na wózek elektryczny. Jak poradzić sobie w podobnej sytuacji? Czy napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego jest odpowiedzią na nasze problemy? W jaki sposób go wybrać i na co uważać, aby urządzenie działało zgodnie z naszymi oczekiwaniami i było dla nas bezpieczne?

1. Wspomaganie inwalidzkiego wózka ręcznego – czy warto w nie zainwestować?

2. Napędy elektryczne do wózków dla niepełnosprawnych – jak wybrać?

3. Napędy do wózków inwalidzkich – o czym pamiętać?

Wspomaganie inwalidzkiego wózka ręcznego – czy warto w nie zainwestować?

Korzystanie z tradycyjnego wózka inwalidzkiego często wiąże się z dużym wysiłkiem, szczególnie w przypadku osób słabszych lub starszych. Z tego powodu samodzielne poruszanie się – i tak już mocno ograniczone – może stać się jeszcze większym wyzwaniem. Dla osób zmagających się z tym problemem powstało wyjątkowe rozwiązanie, które ułatwia funkcjonowanie na co dzień i pozwala osobie niepełnosprawnej na większy stopień samodzielności. Napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego umożliwia płynne i bezproblemowe przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego, także pod górę lub w innym, trudnym terenie.

Napędy elektryczne do wózków dla niepełnosprawnych – jak wybrać?

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym jest zdecydowanie opcją godną uwagi. Wybierając napęd powinniśmy przede wszystkim dobrać jego moc – w tym celu należy wziąć pod uwagę wielkość wózka oraz wagę osoby z niego korzystającej. Dobrze dobrane napędy elektryczne do wózków dla niepełnosprawnych powinny zapewnić ciągły ruch koła tylnego w czasie pracy, co pozwala na płynny i bezproblemowy przejazd nawet pod górę czy też po nierównej powierzchni. W przypadku wykorzystania napędu należy również zwrócić uwagę na obecność odpowiednio silnego hamulca, aby zapobiec wypadkom.

Napędy do wózków inwalidzkich – o czym pamiętać?

Poruszając się na wózku inwalidzkim zwykle i tak mamy dość mocno ograniczoną mobilność. Wykorzystanie napędu pozwala zredukować ten problem i uczynić użytkownika bardziej samodzielnym. Pamiętajmy, aby mechanizm dobierać indywidualnie do konkretnej osoby, a także zadbać o profesjonalny montaż i przetestowanie przed rozpoczęciem właściwego użytkowania. Dołożenie napędu jest tańszą opcją, niż zakup nowego wózka elektrycznego, co również odgrywa istotną rolę w wyborze powyższego rozwiązania.